Január 26. és február 3. között a ciprusi Pafoszon edzőtáborozik a 2005. január 1. után született játékosokból álló romániai U18-as válogatott. A keretnek tagja az FK Csíkszereda tehetséges kapuvédője, Becze-Máthé Mátyás, aki már tavaly is lehetőséget kapott Daniel Mogoșanu szövetségi kapitánytól.
A válogatott idei első mérkőzéseit Ciprus hasonló korosztályú együttese ellen vívja január 31-én és február 2-án.
A ciprusi edzőtáborba behívott romániai játékosok névsora
Kapusok: Becze-Máthé Mátyás (FK Csíkszereda), Vlad Răfăilă (Konstancai Farul).
Hátvédek: Mario Geană, Laurențiu Vlăsceanu (mindketten FCSB)
Andrei Aioanei (Konstancai Farul), Mario Tudose (Benfica), Denis Benga, Bogdan Brășfăleanu (mindketten Craiovai U), Darius Iurusciuc (UTA), Robert Bădescu (Bukaresti Rapid).
Középpályások: George Gogescu, Victor Stancovici (mindketten FCSB), Cosmin Costea, Luca Banu (mindketten Konstancai Farul), Fabiano Cibi (UTA) és Alin Raicu (Bukaresti Steaua).
Csatárok: Adrian Caragea (Sassuolo), Patrick Dulcea (Konstancai Farul), Codrin Cărăușu (FC Botoșani), Alberto Călin, Alexandru Melniciuc (mindketten Craiovai U), Iustin Răducan (Bukaresti Steaua).
Idén, 2023 őszén a 2005-ös generáció U19-es csapatként vesz részt a 2024-es Európa-bajnoki selejtezőn. Románia Csehországgal, Finnországgal és San Marinóval együtt a 10-es csoport tagja. A csoportból az első kettő jut tovább a következő selejtező körbe.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
A rendszer rossz, ez tény. De nem lehet mindent a rendszerre kenni. Talán a sofőrök egyéni hozzáállásával is baj van, méghozzá nem is kicsi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!