A bajnokságot szervező Román Labdarúgó-szövetség (FRF) újításként a 2024–2025-ös szezonban minden hónapban összeállítja az ideális csapatot a labdarúgók teljesítménye alapján.
Az októberi legjobbak között az éllovas FK Csíkszeredából Simon Máté, Raul Palmeș és Babati Benjámin kapott helyet. Simon Máté októberben is a csapat minden mérkőzését végig védte, a három találkozón pedig egyetlen gólt sem kapott. Az együttes kiváló eredményeiből alaposan kivette részét a védő Raul Palmeș is, aki szintén végig a pályán volt mindhárom összecsapáson, míg a csatár Babati Benjámin hatékony volt támadásban, két gólt szerzett ezeken a meccseken.
A hónap edzőjének a székelyföldi gárda szakvezetőjét, Ilyés Róbertet választották, aki tökéletes taktikát alkalmazva októberben három győzelemre vezette az FK Csíkszeredát, hazai pályán a CSM Focșani-t 1–0-ra, az FCU Craiovát 2–0-ra, míg idegenben a Nagyváradi Bihar FC-t 1–0-ra múlták felül.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
Egy orvos, aki nemcsak emberekkel, hanem képekkel is foglalkozik: Antal Álmos sepsiszentgyörgyi nőgyógyász lakásában minden festményhez egy történet, egy kávé melletti beszélgetés, egy barátság emléke tartozik.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!