A bajnokságot szervező Román Labdarúgó-szövetség (FRF) újításként a 2024–2025-ös szezonban minden hónapban összeállítja az ideális csapatot a labdarúgók teljesítménye alapján.
Az októberi legjobbak között az éllovas FK Csíkszeredából Simon Máté, Raul Palmeș és Babati Benjámin kapott helyet. Simon Máté októberben is a csapat minden mérkőzését végig védte, a három találkozón pedig egyetlen gólt sem kapott. Az együttes kiváló eredményeiből alaposan kivette részét a védő Raul Palmeș is, aki szintén végig a pályán volt mindhárom összecsapáson, míg a csatár Babati Benjámin hatékony volt támadásban, két gólt szerzett ezeken a meccseken.
A hónap edzőjének a székelyföldi gárda szakvezetőjét, Ilyés Róbertet választották, aki tökéletes taktikát alkalmazva októberben három győzelemre vezette az FK Csíkszeredát, hazai pályán a CSM Focșani-t 1–0-ra, az FCU Craiovát 2–0-ra, míg idegenben a Nagyváradi Bihar FC-t 1–0-ra múlták felül.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!