Az európai kupákban jártas orosz csapatot győzött le a Sepsi OSK

Székely Sport 2021. július 02., 10:19 utolsó módosítás: 2021. július 02., 10:25

A Sepsi OSK labdarúgócsapata második felkészülési mérkőzését is lejátszotta az ausztriai edzőtáborban. A piros-fehérek csütörtökön az orosz élvonalban érdekelt FK Krasznodárral találkoztak és győztek 2–1 arányban.

Cristian Bărbuț is eredményes volt a háromszékiektől Fotó: Sepsi OSK/Facebook

A krasznodari csapat az előző idény során a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepelt, onnan pedig az Európa Liga kieséses szakaszába került át, ahol az első körben a Dinamo Zagreb búcsúztatta. A zöld-feketék a 2019–2020-as idényben az előkelő harmadik helyen zártak az orosz Premjer-ligában, míg az előző szezonban a tizedik helyen végeztek a 16 csapatos mezőnyben.

A Kirchdorfban rendezett csütörtöki edzőmeccsen az oroszok szerezték meg a vezetést Magomed Szulejmanov 17. percben szerzett találatával.

A Sepsi a május végén igazolt Cristian Bărbuț révén még a szünet előtt egyenlített, majd a második félidőben egy másik új szerzemény, a bolgár Cvetelin Csuncsukov is eredményes volt Marius Ștefănescu passzából.

Leo Grozavu csapata 2–1-re nyert neves ellenfelével szemben, de a háromszékiek vezetőedzője az edzőmeccs utáni nyilatkozatában nem kívánt nagy jelentőséget tulajdonítani az eredménynek. Mint hangsúlyozta, a felkészülési időszakban a taktikai elemek gyakorlása, illetve az erőnléti állapot javítása a legfontosabb.

Az UEFA Konferencia Liga selejtezőjére készülő Sepsi OSK korábban az osztrák harmadosztályban szereplő SK Bischofshofen ellen 1–0-ra nyert a kapruni edzőtáborban, hétfőn pedig a szintén orosz élvonalbeli FK Ufa lesz az ellenfele.