Az emberelőny is kevés volt a Kolozsvári CFR-nek

Horváth Bálint Ottó 2023. február 17., 00:18 utolsó módosítás: 2023. február 17., 00:25

A mérkőzés legnagyobb részében emberelőnyben játszott, mégis vesztesen hagyta el a pályát Rómában a kolozsvári labdarúgócsapat.

Ciro Immobile kapáslövése döntött Fotó: Facebook/SS Lazio

Idegenben játszotta a Lazio elleni párharc első mérkőzését csütörtökön este a CFR a labdarúgó Európa Konferencia Liga tizenhatoddöntőjében.

A mérkőzés elején a vendégek rögtön hátrányba kerülhettek volna, Milinkovic-Savic ziccerénél Scuffet bravúrral védett. Negyedóra játék után emberelőnybe került a CFR, Krasniqi egyéni akciója során három ellenfelén is túljutott, majd a spanyol Patric utolsó játékosként szabálytalankodott vele szemben, a játékvezető pedig felmutatta neki a piros lapot. A szabadrúgást a koszovói légiós végezte el a tizenhatos közeléből, de nem találta el a kaput.

A Lazio játékán nem érződött egy játékosa hiánya, veszélyesebb volt a kapura, és éppen a szünet előtt megszerezte a vezetést, szabadrúgás után Felipe Anderson nagyszerűen emelt Immobile elé, aki kapásból védhetetlenül lőtt a hálóba.

A második félidőben többet próbálkozott a kolozsvári csapat, de tehetetlen volt támadásban, nem tudott nagy helyzetig eljutni, a csereként beállt játékosok sem segítettek, az egyetlen lehetőség Malele előtt adódott, de a befejezése gyengére sikeredett.

Az olasz gárda magabiztosan játszva megőrizte a minimális előnyét, a visszavágót jövő héten csütörtökön 19 óra 45 perctől rendezik Kolozsváron.