Az Ilfov megyei csapat a másodosztályban kellett volna elkezdje az új szezont, de a bizottság egyenesen a harmadosztályba küldi. Ennek oka az, hogy lejárt a 90 napos határidő, ameddig az Academicának rendeznie kellett volna adósságát egyik korábbi labdarúgója, Cristian Gavra felé.
A klubot ráadásul akár ki is zárhatják minden sorozatból, ha július 15-ig nem fizeti ki ezeket a hátralékokat. Az elmúlt élvonalbeli szezonban a klubot többször pontlevonással büntették a felhalmozott adósságok miatt, így -36 ponttal zárta a bajnokságot.
A másodosztályból kiesett Temesvári ASU Poli kihasználja a helyzetet, és továbbra is a 2. Ligában maradhat, annak ellenére, hogy elveszítette a Brassói FC elleni osztályozós párharcot.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!