A teremlabdarúgó-torna az erdélyi magyar diákok egyik legrégebbi bajnoksága, 1990 óta minden évben megrendezik. A szervezők négy csoportot alakítottak ki, és egy csapat kivételével mindegyik együttes továbbjutott a vasárnapi egyenes kiesési szakaszba.
A legjobb négy közé egy-egy udvarhelyi és marosvásárhelyi, illetve két magyarországi együttes jutott be. A DEAC Debrecen a legjobb tizenhat között a marosvásárhelyi MaSapit, a nyolc között a csíkszeredai Young Boyst ejtette ki, az elődöntőben viszont a Shörlock-Mogye útját állta. A vásárhelyiek az egyenes kiesési szakaszban előbb büntetőkkel ejtették ki a kolozsvári Árnyék csapatát, majd 2–0-ra legyőzték az EleVén Lövéte együttesét.
A címvédő ELTE-BEAC magabiztosan menetelt a döntőig, a csoportkörben mindhárom meccsét megnyerte, majd az egyenes kiesési szakaszban is folytatódott a jó formája, 8–1-re verte a csíkszeredai InTeamet, majd 2–1-re a kolozsvári InterGóbékat. Az elődöntőben az Ifi FK volt az ellenfele. A fiatalokból álló székelyudvarhelyi együttes csoportmásodikként jutott a nyolcaddöntőbe, előbb a Kolozsvári Góbékat, majd az ugyancsak kolozsvári Kámikázét búcsúztatta. Az elődöntő színvonalas, gólokban és fordulatokban gazdag meccs volt, az ELTE-BEAC végül 4–3-ra nyert.
A DEAC Debrecen akárcsak a csoportkörben, a bronzmeccsen is legyőzte az Ifi FK-t, így a harmadik helyen végzett. A finálé nagyon szoros volt, a rendes játékidő végén 1–1 volt az eredmény, így
büntetőkkel dőlt el a végső győztes kiléte:
itt jobbnak bizonyultak a budapestiek, így megvédték címüket, az ELDK történelmében pedig harmadik elsőségüket szerezték. Íme, a Shörlock-Mogye–ELTE-BEAC döntő összefoglalója.
A meccsek mindegyikéről, illetve a legszebb gólokról video-összefoglalók az ELDK Facebook-oldalán találhatók.
Nyolcaddöntők:
DEAC Debrecen–MaSapi 6–0,
Young Boys–Árnyék 0–0, büntetőkkel 4–5,
EleVén Lövéte–NNEH 2–0,
Shörlock-MOGYE–Orange Buffaloes 4–1,
Korondi Junior–Kámikáze 0–2,
Ifi FK–Góbék 2–1,
ELTE-BEAC–InTeam 8–1,
InterGóbék–Csemerpeccs 4–0.
Negyeddöntők:
DEAC Debrecen–Young Boys 7–0,
EleVén Lövéte–Shörlock-MOGYE 0–2,
Kámikáze–Ifi FK 1–3,
ELTE-BEAC–InteGóbék 2–1.
Elődöntők:
DEAC Debrecen–Shörlock-MOGYE 0–1,
Ifi FK–ELTE-BEAC 3–4.
A 3. helyért:
DEAC Debrecen–Ifi FK 4–0.
Döntő:
Shörlock-MOGYE–ELTE-BEAC 1–1, büntetőkkel 3–4.
A 30. ELDK különdíjai:
a legsportszerűbb csapat – InTeam;
az éjszaka bajnoka: Árnyék FC;
gólkirály: Szabó Lajos Mátyás (DEAC Debrecen);
a legjobb védőjátékos: Szekér Zoltán (ELTE-BEAC);
a legjobb játékos: Dunai András (ELTE-BEAC);
a legjobb kapus: Vieriu Dumitru (Shörlock-MOGYE);
a legígéretesebb játékos: Kerestély József (Ifi FK);
a legtechnikásabb játékos: Tóth Attila (DEAC Debrecen),
a legszebb gól: Halász Botond (MaSapi).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!