Az elsőben mindent kihagyott, a másodikban kettőt berámolt az SZFC

Józsa Csongor 2022. szeptember 17., 19:45 utolsó módosítás: 2022. szeptember 17., 20:03

Visszavágott a Brassó SR-nek a kupameccsen elszenvedett vereségéért a Székelyudvarhelyi FC. Gyorsabban is eldönthette volna a pontok sorsát, de minden jó, ha a vége jó.

Megérdemelt SZFC-győzelem született Fotó: László Ildikó

Szombaton délután a Székelyudvarhelyi FC a Brassói SR Municipal otthonában vendégszerepelt a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának negyedik fordulójában. A felek két héttel ezelőtt a Román Kupa második körében találkoztak, akkor is a brassóiak voltak a házigazdák. A Cenk alattiak a hosszabbításban szerzett két góllal fordítottak 3–2-re, ejtették ki az SZFC-t. Volt amiért visszavágnia a Gabriel Rădulescu által irányított gárdának.

Nem is volt gond azzal, hogy a székelyudvarhelyiek nem tettek volna azért, hogy korán meglegyen az előny. Sok lehetőséget kidolgoztak, két ordító helyzetet hagyott ki. Teljesen uralták a meccset az első felvonásban, de maradt a 0–0.

A második játékrészben, az 52. percben Petrescu tisztázott egy beívelést követően, Simó szedte össze a kipattanót, kihasználva, hogy az egész brassói gárda az udvarhelyiek térfelén volt, ellentámadásba lendült. Hosszan nyargalt az egész játéktéren, húsznál Beczének passzolt, aki átvette, visszatette Simónak, a kapussal szemben a bal alsóba gurított.

Szép akciót követően szerezte meg a vezetést az SZFC.

Aztán a 60. percben nagyjából le is zárta a mérkőzést. Egy szögletet követően Mitra bólintott a Cenk alattiak kapujába.

Az előny tudatában már sokkal nyugodtabban játszhatott, jól védekezett, amikor pedig szükség volt rá, a kapus Petrescu hárított.

Megérdemelt győzelmet – a másodikat a bajnokságban – könyvelhetett el a Hargita megyei gárda. Akár sokkal nagyobb arányú is lehetett volna a diadal.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, alapszakasz, 4. forduló:

Brassói SR Municipal–Székelyudvarhelyi FC 0–2 (0–0).

Gólszerzők: Simó Csongor (52.), Mitra Szilárd (60.).
SZFC: Petrescu – Marucza, Mitra, Savin, Tordai – Kovács, Curpăn, Guță, Simó – Szakács, Gavriliță. Csereként pályára lépett: Moldovan, Dobrean, Lázár, Botorok.