Az első félidőben lerendezte fővárosi mérkőzését a CFR

Horváth Bálint Ottó 2020. december 17., 22:33 utolsó módosítás: 2020. december 17., 22:46

Sorozatban a harmadik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban a Kolozsvári CFR, az 1. Liga csütörtöki játéknapján a Bukaresti Dinamo otthonában elért sikerrel nyomást gyakorol riválisaira.

Fotó: cfr1907.ro

Az FCSB elleni vasárnapi győztes rangadó után ismét bukaresti ellenféllel mérkőzött meg a kolozsvári együttes, a találkozó előtt a Dinamo remek formában volt, legutóbbi három bajnoki meccsét mind megnyerte.

Nagyon „bekezdett” a fővárosban a CFR, amely Carnat kihagyott ziccerét követően Debeljuh megpattanó lövésével előnybe került. Kevéssel a szünet előtt ismét a horvát csatár volt főszerepben, Puljic szabálytalanságánál kiharcolt egy jogos tizenegyest, amit Păun értékesített, így

a vendégek kétgólos magabiztos vezetéssel vonultak pihenőre.

Fordulás után visszajöhetett volna a meccsbe a Dinamo, több helyzete is volt, de ezeket nem tudta gólra váltani. Ezt leszámítva nem forgott veszélyben a CFR győzelme,

a végéig a kolozsváriak különösebb nehézségek nélkül megtartották előnyüket.

Edward Iordănescu vezetőedző érkezése óta a „vasutascsapat” egymás után a harmadik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, az újabb sikerrel utolérték a második helyen az FCSB-t, amely a forduló pénteki zárómeccsén rangadót játszik az éllovas Craiovával.