Az FCSB elleni vasárnapi győztes rangadó után ismét bukaresti ellenféllel mérkőzött meg a kolozsvári együttes, a találkozó előtt a Dinamo remek formában volt, legutóbbi három bajnoki meccsét mind megnyerte.
Nagyon „bekezdett” a fővárosban a CFR, amely Carnat kihagyott ziccerét követően Debeljuh megpattanó lövésével előnybe került. Kevéssel a szünet előtt ismét a horvát csatár volt főszerepben, Puljic szabálytalanságánál kiharcolt egy jogos tizenegyest, amit Păun értékesített, így
a vendégek kétgólos magabiztos vezetéssel vonultak pihenőre.
Fordulás után visszajöhetett volna a meccsbe a Dinamo, több helyzete is volt, de ezeket nem tudta gólra váltani. Ezt leszámítva nem forgott veszélyben a CFR győzelme,
a végéig a kolozsváriak különösebb nehézségek nélkül megtartották előnyüket.
Edward Iordănescu vezetőedző érkezése óta a „vasutascsapat” egymás után a harmadik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, az újabb sikerrel utolérték a második helyen az FCSB-t, amely a forduló pénteki zárómeccsén rangadót játszik az éllovas Craiovával.
Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.
A lengyel élvonalbeli Arka Gdynia ellen a szünetben még hátrányban volt az FK Csíkszereda, Dusinszki találatával sikerült kiegyenlíteniük.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!