Vasárnap kora délután a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában az FK Csíkszereda saját szurkolói előtt a Resicabányai CSM-t látta vendégül.
A két együttes ebben az idényben kétszer találkozott, a székelyföldiek mindkettőt idegenben játszották: előbb a bajnokság alapszakaszában rendkívül nehéz meccsen 3–2-re diadalmaskodtak, aztán a Román Kupa csoportkörében 0–0-ra végeztek a felek.
Igencsak fontos találkozó volt ez mindkét klub számára, miután tizenhárom pont volt a különbség a kezdő sípszó előtt közöttük, a hazaiak egy győzelemmel óriási lépést tesznek az egyenes feljutás felé, a vendégek egy sikerrel nem szakadnak le az FC Argeștől – amelyik gárda még a feljutást érő helyen tartózkodik.
Ennek megfelelően a két csapat jobbára a mezőnyben adogatott, alig alakítottak ki igazi gólszerzési lehetőséget az első félórában. Ennek ellenére nem volt unalmas a meccs, mindkét gárda odatette magát, kellő iramú volt az összecsapás.
A 37. percben aztán egy hosszas támadás után Dolny passzolt középre, Torvund készített le Hedegüsnek, aki a tizenegyes pont környékéről küldte kapura, a labda a bal kapufát érintve a hálóba vágódott (1–0).
A pihenőig a resicabányaiak fennebb húzódtak, két apró lehetőséget összehoztak, de maradt a minimális csíkszeredai előny.
A második játékrész sokkal izgalmasabban indult, mint az első. Azaz, ezúttal nem taktikai csata folyt a játéktéren, hanem sokkal több gólszerzési lehetőséget összehoztak a felek.
Az 59. percben a vendégek egy szögletet végeztek el, Bocșan teljesen szabadon maradt az ötös vonalánál, így könnyűszerrel bólintott Simon kapujába (1–1).
Ez volt az első gól, amit az FK Csíkszereda kapott a rájátszásban.
A felső kapufán csattant a csereként beálló Anderson lövése a 72. percben, mintegy harminc méterről küldte rá szabadrúgásból.
A 78. percben egy, a középpályán megszerzett átadást követően Anderson passzolt a ziccerben lévő Dolnynak, aki az üres kapuba be is passzolta. A partjelző leshelyzetet ítélt, a tévés visszamutatások alapján talán nem hozott jó döntést. Maradt az egyenlő állás.
A végjátékban nyomott az FK, sokkal jobban bírta fizikailag. Azért Simonnak is volt védenivalója, magabiztosan fogta Florescu próbálkozását.
Egy ponttal gazdagodott, ebben az szezonban még veretlen otthon Ilyés Róbert csapata, nagy az előnye a tabellán, robog az élvonalba való feljutás felé.
2025. 04. 12. 12:00 | Bukaresti Steaua Steaua | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 3-1 |
2025. 04. 13. 13:30 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Resicabányai CSM Resica | 1-1 |
2025. 04. 15. 17:30 | FC Voluntari Voluntari | FC Argeș Pitești FC Argeș |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 4 | 2 | 2 | 0 | 4-1 | 52 |
2 | Bukaresti Steaua Steaua | 4 | 2 | 1 | 1 | 7-5 | 48 |
3 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 3 | 3 | 0 | 0 | 4-1 | 43 |
4 | Resicabányai CSM Resica | 4 | 1 | 2 | 1 | 6-3 | 39 |
5 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-9 | 38 |
6 | FC Voluntari Voluntari | 3 | 0 | 1 | 2 | 3-6 | 34 |
Több játékosát is lerúgták, de a Székelyudvarhelyi FC így is elhozta a pontokat a Brassói SR Municipal otthonából. A végén elgurult a hazaiak gyógyszere, a pályára berontó szurkolók elől kellett elmenekülniük az udvarhelyieknek.
Szombaton következik a jégkorong Erste Liga döntőjének harmadik mérkőzése, ahol a GYHK 2:0-ra vezet a Csíkszeredai Sportklub ellen. Jó hír a szurkolóknak, hogy ezúttal már nem kell fizetni a közvetítésért, mivel nem az Erste Liga TV sugározza a meccset.
Önként hagyta el otthonát egy csíkcsiói fiatalember, péntek óta nem találják, keresésében segítséget kér a Hargita megyei rendőrség.
Tizenkét évvel súlyos balesete után Michael Schumacher felesége segítségével aláírt egy versenyzői sisakot, amelyet jótékonysági célból fognak elárverezni Jackie Stewart 85. születésnapja alkalmából rendezett vasárnapi F1-es bemutató után.
Egy ötéves kislányt kellett megoperálni az aradi kórházban péntekről szombatra virradóra, miután a gyanú szerint egy 54 éves férfi megerőszakolta őt az utcán, egy garázssor közelében. A feltételezett elkövetőt a rendőrség elfogta és őrizetbe vette.
„De gyűlölni kell a népnek tetsző táposokat is. A pszichológust, a konteóterjesztőt, a szavalót. Az ő előadásaikat meg kell akadályozni, ez indokolt és jogos. A nekünk tetszőkét nem, a nekik tetszőkét igen.”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!