Két remek formában levő együttes találkozik egymással a labdarúgó 1. Liga őszi idényének utolsó fordulójában. A piros-fehérek legutóbbi öt mérkőzésükön nem találtak legyőzőre, és ha sikerül folytatni a sorozatot, akár
visszavághatnak a kupadöntőben elszenvedett vereségükért, vagy legalább pontot rabolhatnak a bajnokesélyes fővárosiaktól.
A két csapat eddig nyolcszor mérhette össze erejét az élvonalban, a mérleg pedig egyértelműen az FCSB oldalára billen. A bukarestiek hat győzelmet tudhatnak magukénak, és egy döntetlen mellett a Sepsi OSK mindössze egy alkalommal örülhetett a sikernek.
A hétfői összecsapást megelőzően Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője elismerően szólt az ellenfél csapatáról, de kihangsúlyozta, nem feltartott kezekkel lépnek majd pályára, szeretnék jó eredménnyel zárni az őszi idényt. A szakember szerint
sikerült bebizonyítaniuk, hogy a bajnokság élcsapatai közé tartoznak, és egy olyan mérkőzésre számít, amelyen a motivációs tényező sokat nyomhat majd a latban.
„Nem is kell mondanom, hiszen mindenki tudja, hogy nehéz meccsnek nézünk elébe, annál is inkább, hogy egy olyan csapat ellen játszunk, amely rátalált korábbi formájára. Az FCSB gárdáját fiatal, tehetséges játékosok alkotják, akik már tapasztalatot is szereztek, és miután már régóta együtt játszanak, összeszokott csapattá formálódtak. Nehéz dolgunk lesz, de
Az FCSB rendelkezik az élvonal mezőnyének legjobb támadójátékával, de örömömre szolgál, hogy a szerzett gólok tekintetében ott állunk rögtön mögöttük. Szoros eredményre és nyitott mérkőzésre számítok, amelyen bármi megtörténhet, és úgy gondolom, a motiváció lesz a meghatározó tényező” – nyilatkozta Leo Grozavu.
A háromszékiek mestere azt is előrebocsátotta, a téli szünetben mozgások várhatók a csapaton belül, mert a fejlődés érdekében változásra mindig szükség van.
A visszavágó-sorozat programja nagyon zsúfolt lesz, ezért szeretnék a keretet olyan labdarúgókkal kiegészíteni, akik emelni tudják a színvonalat, és miután kiértékelik az őszi idényt, azt is beazonosítják, hol van szükség az erősítésre.
A hétfőn 20.30-kor kezdődő FCSB–Sepsi OSK összecsapást a Horațiu Feșnic, Alexandru Cerei, Vladimir Urzică által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport + televíziós csatornák élőben közvetítik.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Immár több mint 50 százalékban elkészült az A1-es autópálya dél-erdélyi szakaszának még hiányzó, „medvealagutas” része, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a sztráda nem készül el az idei határidőre.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!