Hirdetés

Az eddig veretlen dán csapat ellen jelentős lépést tehet a továbbjutás felé az FCSB

Nehéz megmérettetés vár az FCSB-re
Fotó: Pinti Attila

Nehéz megmérettetés vár a bukaresti alakulatra csütörtökön este, ugyanis a labdarúgó Európa-liga negyedik játéknapján a Midtjylland látogat a Nemzeti Arénába. A dán gárda remekel a sorozatban.

2024. november 07., 12:08

Három fordulót követően az FCSB hat pontot gyűjtött, miután magabiztosan győzött az RFS ellen (4–1), majd a PAOK otthonából is három egységgel távozott (0–1). A harmadik játéknapon már nem sikerült a bravúr, súlyos vereséget szenvedett el a Glasgow Rangers otthonában, a négy bekapott gólra eggyel sem tudott válaszolni.

Hirdetés

A fővárosi klub még mindig előkelő helyet foglal el a tabellán a jelenlegi 13. pozíciójával, míg aktuális ellenfele, a Midtjylland heteddiként szerepel a rangsorban.

A dán alakulat döntetlennel indított a Hoffenheim ellen, aztán magabiztosan diadalmaskodott az izraeli Maccabi Tel Aviv vendégeként, végül pedig a belga Royale Union SG legyőzése sem jelentett gondot.

A párharc előtti, hétvégi főpróba egyik félnek sem sikerült fényesen, az FCSB 1–1-es döntetlent ért el az Universitatea Craiova otthonában, míg a Midtjylland saját közönsége előtt megsemmisítő vereséget szenvedett a Bröndby ellen (1–5).

Mindenképp jó előjel a bukaresti csapat számára, hogy a legutóbbi hat hazai megmérettetéséből egyet sem bukott el, négy megnyert mérkőzés és két pontosztozkodás a mérlege.

Ezzel szemben a dán alakulat az elmúlt három kiszállása alkalmával egyaránt kikapott, kétszer gólt sem tudott szerezni. Az FCSB és a Midtjylland korábban egyszer sem találkozott egymással, ez lesz az első mérkőzésük. A párharcot csütörtökön rendezik 19.45-től a Nemzeti Arénában, élőben közvetíti a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatorna.

Bizakodva várhatja az újabb megmérettetését a Ferencvárosi TC

A regnáló magyar bajnok három szerzett ponttal a 24. helyet foglalja el a tabellán, ami az alapszakasz végén továbbjutást érne. Az első két fordulóban ugyan vereséget szenvedett a zöld-fehér együttes, de bátran játszott az Anderlecht (2–1) ellen is, majd hazai pályán a Tottenham (1–2) is nagy nehézségek árán vitte el a három pontot.

A harmadik játéknapon ismét saját közönsége előtt szerepelt a Fradi, kiváló teljesítménnyel rukkolt elő és meglepte a francia Nice csapatát, Pascal Jansen legénysége pedig megérdemelten aratott egygólos győzelmet.

Aktuális ellenfele, a Dinamo Kijev az eddig lejátszott meccsein gólt sem szerzett, mindháromszor vesztesként hagyta el a gyepet.

Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy mindhárom alkalommal topligás csapat ellen kellett volna bizonyítania. A háborús helyzetre való tekintettel az ukrán alakulat semleges helyszínen játssza a hazai találkozóit, ezúttal Hamburg városában, a Volksparkstadionban rendezik az újabb mérkőzést.

Nem szerepel jól a sorozatban a Dinamo, de nem lesz könnyű dolga az FTC-nek •  Fotó: MTI/Vasvári Tamás Galéria

Nem szerepel jól a sorozatban a Dinamo, de nem lesz könnyű dolga az FTC-nek
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A két fél korábban háromszor már összemérhette az erejét, mindkét fél egy-egy győzelmet könyvelt el, egyszer döntetlennel ért véget a meccs. Az FTC az utóbbi időben felemás teljesítményt nyújt idegenben, az viszont az mindenképp jó előjel, hogy az előző hírekkel ellentétben az NB I-es gólkirály Varga Barnabás bevethető, ugyanis csak két sárgája van a sorozatban, az eltiltás pedig három után járna.

A Dinamo Kijev–Ferencvárosi TC párharcot csütörtökön rendezik 22 órától, élőben követhető az M4 Sport tévécsatornán.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Negyvenes évforduló: a nap, amikor legyőzte a BEK-győztes Steauát a Székelyudvarhelyi Haladás

A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.

Diószegi a szurkolók erejében bízik, Szondy óvatosságra int a gyenge rajt után

Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.

Székelyhon

Már ki is vizsgálta az ügyészség, hogy milyen drónt lőtt le pénteken Buzău megyében a román vadászpilóta

Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.

`
Krónika

Magyar Péter már reagált a Fidesz elnökének tusványosi beszédére

Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.

Krónika

Tanasă kiállt a székelyföldi városban provokációra készülő fekete öves magyargyűlölő mellett

Felzúdulást keltett a soviniszta, magyarellenes román körökben, hogy Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere jelezte: nem kívánja engedélyezni Mihai Tîrnoveanu megmozdulását, amelyet péntek délutánra tervez a háromszéki városban.

Főtér

Villámárvíz bénította meg Bușteni központját – hírmix

Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.

Ez is érdekelheti

A Real Madriddal játszik barátságos mérkőzést a Ferencváros

A 15-szörös Bajnokok Ligája/BEK-győztes Real Madrid labdarúgócsapatát fogadja a Ferencváros, a barátságos mérkőzést augusztus 8-án 20 órától rendezik a Groupama Arénában.

Nagyot hajrázott Sepsiszentgyörgyön a Kolozsvári U, a legvégén bukott el az FCSB

A Kolozsvári U kétgólos hátrányból a hajrában harcolta ki a döntetlent, míg az FCSB meglepetésre a hosszabbításban kapott ki csütörtökön este a labdarúgó Konferencia Liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

A Ferencváros és a Debrecen nyert, a Paks kikapott a nemzetközi kupaporondon

Három magyar csapat is pályára lépett csütörtök este az Európa-liga és a Konferencia-liga selejtezőjében. A Ferencváros és a Debrecen győzelemmel került előnybe, míg a Paks hazai pályán egygólos vereséget szenvedett.

Gyorsan egyenlített, többre nem futotta az örmények ellen a Kolozsvári CFR-től

A Kolozsvári CFR 1–1-es döntetlent ért el az örmény Alaskert otthonában a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában, így kedvező helyzetből várhatja a hazai visszavágót.

A legjobb hazai és anyaországi ifjúsági focicsapatok csapnak össze a Burus Csaba Emléktornán

Hat meghatározó magyarországi, romániai és szerbiai ifjúsági focicsapat részvételével rendezik meg pénteken és szombaton a II. Burus Csaba Emléktornát. A kétnapos viadal mérkőzései ingyenesen látogathatók.

Kikapott a bolgár bajnoktól az Universitatea Craiova

Hiába alakított ki több helyzetet és volt veszélyesebb, az Universitatea Craiova szerdán este vereséget szenvedett a bolgár Levszki Szófia vendégeként a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában.

Hatot vágott Luxemburgban, fél lábbal már a következő körben van az ETO FC

Magabiztos győzelemmel kezdte a Konferencialiga második selejtezőkörét a magyar bajnok ETO FC Győr. A kisalföldi együttes idegenben 6–2-re múlta felül a luxemburgi Atert Bissent, így rendkívül kedvező helyzetből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Skandináv együttest visz Sepsiszentgyörgyre a Kolozsvári U

Kiesett az Európa Liga selejtezőjéből a Kolozsvári U, így a Konferencia Ligában folytatja nemzetközi szereplését. A norvég SK Brann Bergen lesz a következő ellenfele.

Tizenegyesek döntöttek Kolozsváron, magabiztosan jutott tovább a Ferencváros

Véget ért az Európa-liga selejtezőjének első fordulója. A Kolozsvári U hiába állta a sarat 120 percen keresztül, tizenegyesekkel búcsúzott a Dinamo Kijev ellen, míg a Fradi hazai pályán fölényes győzelemmel biztosította helyét a következő körben.

Gyorsan fizetnie kell, másképp kizárhatják az európai kupákból a Kolozsvári CFR-t

Ismét nehéz anyagi helyzetbe került a Kolozsvári CFR, a klub nem rendezte határidőre az UEFA felé a tartozásait, így fennáll a veszélye, hogy a jövőben kizárják az európai kupasorozatokból. A tulajdonos szerint azonban nincs ok az aggodalomra.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!