Szombaton este Hamburgra figyelt nagyon sok sportszerető, itt rendezték ugyanis a jövő évi, 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportjainak sorsolását.
A románok nyolc év után lesznek ott az Európa-bajnokságon, míg a magyarok zsinórban a harmadik kontinenstornájukra készülhetnek. Mindkét együttes megnyerte selejtezőcsoportját, ennek is köszönhetően ugyanazon, a 2. kalapba kerültek a sorsolásnál.
Ez azt jelentette, hogy biztosan nem kerülhettek ugyanazon csoportba, csak a kieséses szakaszban lehet esetleg magyar–román meccs a németországi Eb-n.
A sorsolás pillanatában huszonegy csapat jutott ki, hárman még a rájátszás során szereznek jegyet.
Előbb az 1-es kalapban lévőket húzták ki, itt a sorrend, azaz A-tól F-ig a Németország, Spanyolország, Anglia, Franciaország, Belgium Portugália lett.
Követezett a 2-es urna, benne Magyarország és Románia is.
Elsőként a Marco Rossi által irányított nemzeti együttes neve került ki, így ez azt jelentette, hogy a házigazdák, az A csoportjába került.
A románokat ötödikként emelték ki, így az E csoport tagja lesz, Belgium mellé tették.
A 3-as kalapból Skócia került az A, Szlovákia az E csoportba.
Az utolsó urnából a románok Eb-selejtezőbeli ellenlábasát, Svájcot kapták a magyarok, míg az E csoport negyedik tagja még nem ismert. A második pótselejtezőn kijutó csapat kerül ide, azaz a Bosznia-Hercegovina/Ukrajna/Izrael/Izland négyesből az egyik.
A 2024-es Európa-bajnokságot június 14. és július 14. között rendezik.
A magyar válogatott mérkőzésének dátumai:
Magyarország–Svájc: június 15., Köln
Németország–Magyarország: június 19., Stuttgart
Skócia–Magyarország: június 23., Stuttgart
A román válogatott mérkőzéseinek dátumai:
Románia–pótselejtezős ellenfél: június 17., München
Belgium–Románia: június 22., Köln
Románia–Szlovákia: június 26., Frankfurt
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!