A kora délutáni meccsen borítékolható volt, hogy az Aradi UTA megszerzi a győzelmet a Medgyesi Gaz Metan fiataljai ellen. Már az első felvonásban lerendezték a meccset, háromszor voltak eredményesek.
Az UTA ezzel megelőzte a Sepsi OSK a tabellán – a háromszékiek hétfőn lépnek pályára.
Az esti találkozó az élen állók párharca volt, a Bukaresti Rapid az FC Botoșanit látta vendégül. A Giulești Arénában az első hivatalos meccset rendezte a fővárosi gárda.
Ezt emlékezetessé is tették, sok helyzetet kidolgoztak, háromszor zörgették meg az ellenlábas hálóját, ezzel pedig pontszámban beérte ellenlábasát, jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti az alsóház tabelláját a Rapid.
2022. 04. 01. 17:30 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | CS Mioveni Mioveni | 1-1 |
2022. 04. 01. 20:30 | Chindia Târgoviște Chindia | Bukaresti Dinamo Dinamo | 0-2 |
2022. 04. 02. 12:00 | Aradi UTA UTA | Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan | 4-0 |
2022. 04. 02. 20:30 | Bukaresti Rapid Rapid | FC Botoșani Botoșani | 3-0 |
2022. 04. 04. 18:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Academica Clinceni Clinceni | 6-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bukaresti Rapid Rapid | 3 | 3 | 0 | 0 | 7-1 | 29 |
2 | FC Botoșani Botoșani | 3 | 2 | 0 | 1 | 6-3 | 29 |
3 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 3 | 2 | 1 | 0 | 9-1 | 27 |
4 | Aradi UTA UTA | 3 | 2 | 0 | 1 | 7-1 | 26 |
5 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 3 | 1 | 2 | 0 | 3-1 | 22 |
6 | CS Mioveni Mioveni | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-4 | 19 |
7 | Chindia Târgoviște Chindia | 3 | 0 | 1 | 2 | 0-3 | 19 |
8 | Bukaresti Dinamo Dinamo | 3 | 1 | 1 | 1 | 3-3 | 13 |
9 | Academica Clinceni Clinceni | 3 | 0 | 0 | 3 | 0-10 | 3 |
10 | Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan | 3 | 0 | 0 | 3 | 0-11 | -11 |
Pragmatikus játékkal, kihasználva ellenfele nagy megingásait az FK Csíkszereda szép győzelmet aratott a Nagyszebeni Hermannstadt FC otthonában a labdarúgó élvonal tizenharmadik fordulójának hétfői meccsén.
Különleges eseménynek adott otthont hétfőn a marosvásárhelyi Kultúrpalota: itt tartották a legendás labdarúgó és edző, Bölöni László életét, valamint pályafutását feldolgozó dokumentumfilm díszbemutatóját.
Mínusz 9,2 Celsius-fokot mértek hétfőre virradóan Csíkszeredában; ez volt a leghidegebb október 20-i reggel a meteorológiai mérések kezdete óta.
A legfontosabb változás, hogy vidéki környezetben csak tervhez és bejelentéshez lenne kötött a legfeljebb 150 négyzetméteres alapterületű, egyszintes önálló lakóházak építése, nem kellene építkezési engedélyt is kiváltani.
Románia már nem számít a nemzetközi színtéren, ezért vissza kell szereznie jelentőségét az Európai Unióban és a nemzetközi kapcsolatokban – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Hogy szerettük Klaus Ionopotchivanoc Iohannis álkisebbségi államelnököt. És milyen elegánsan nem szeretett viszont. Most ezt a Nicușor Dan nevűt szeretjük. De vajon lehet benne bízni?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!