A 43 éves szakvezető az elmúlt idényben a Székelyudvarhelyi FC edzője volt a 3. Ligában, amellyel a 9. helyen végzett az 5-ös csoportban, így osztályozóra kényszerült. A gyenge menetelés miatt Florin Stîngăt menesztették tisztségéből, az udvarhelyi csapat pedig a Viitorul Liteni ellenében megőrizte helyét a harmadosztályban.
– olvasható a giurgiui klub közösségi oldalán megjelent rövid közleményben.
Az Astra Giurgiu mellett az 1. Ligától búcsúzott másik két klub is új vezetőedzővel készül a másodosztályú bajnokságra: az FC Hermannstadt irányítását Marius Măldărășanu, a Jászvásári Poliét Costel Enache vette át.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Sikerrel zárta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását az FK Csíkszereda, szombaton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FC Botoșani együttesét. A csíkiaknál a két gólfelelős, Eppel Márton és Anderson Ceara szállította a három pontot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!