Átvették a bajnoki érmeket a gyergyói futballisták

Dobos László 2024. május 27., 11:08

Egy fordulóval a bajnokság befejezése előtt, utolsó hazai mérkőzésen vehette át labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának megnyeréséért járó érmeket a Gyergyószentmiklósi VSK.

Idén újra megnyerte a megyei futballbajnokságot a Gyergyói VSK. Az érmeket Papp Levente a Megyei Labdarúgó-egyesület (HMLE) titkára adta át Fotó: Gyergyói VSK

Kitett magáért utolsó hazai bajnokiján a Gyergyói VSK, nyolc góllal verte a második helyezett csíkszentsimoni együttest. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, voltak helyzetek mindkét kapunál, de a ezek kihasználásban a hazaiak voltak jobbak, szünetben 2–0-val vezettek. A második játékrészt a Gyergyó uralta, és az utolsó félórában még hat gólt szerzett.

A mérkőzés után díjazták a gyergyói együttest, az érmeket Papp Levente a Megyei Labdarúgó-egyesület (HMLE) titkára adta át. A felsőház másik mérkőzésén az Agyagfalva magabiztosan győzte le a Golimpiákoszt, a vendégeknek csak a mérkőzés végén sikerült a szépítés.

A 3. Ligába jutásért kiírt párharcban a gyergyóiak ellenfele még nem ismert. A Szeben megyei 4. Ligában még két csapat esélyes az elsőségre, két fordulóval a befejezés előtt Resinár és Nagyszeben csapata pályázik az elsőségre. Az állás: 1. Pătiniș Rășinari 66 pont, 2. Nagyszebeni Voința 64 pont, 3. FC Avrig 59 pont.

Két gólzáporos találkozó volt az alsóházban, ahol a Roseal nyolc találattal küldte haza a Balánbányát, Homoródalmáson pedig 11 gólos meccsen nyert a hazai gárda: a 89.percben 5–5 volt az állás, majd az utolsó percben a házigazdák megszerezték a győzelmet jelentő találatot. A forduló egyetlen vendégsikerét a Székelykeresztúr aratta, szoros meccsen nyert Csicsóban.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megyei csoport, rájátszás, 5. forduló

Felsőház (1-4. helyek)

Gyergyószentmiklósi VSK–Csíkszentsimoni FC 8–0 (2–0).
Gólszerzők: Vékás Barna (18. és 66.), Kovács Botond (27.), Szőcs László (70. és 88.), Szfárli Hunor (80. és 83.), Hodgyai László (85.). Tudósított: Papp Levente.

Agyagfalvi Lendület–Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 3–1 (1–0).
Gólszerzők: Hegyi Attila (25. és 75.), Somorai Csaba (86.), illetve Kis Zsolt (90.+3). Tudósított: Karda Zoltán.

Alsóház (5-10. helyek)

Székelyudvarhelyi Roseal SK–Balánbányai Bányász 8–0 (3–0).
Gólszerzők: Zoltáni Róbert (33., 34. és 55.), Miklós Sándor (45.), Lakatos Sándor (48.), Miklós Árpád (53.), Csíki Attila (54.) és Balázs Hunor (87.). Tudósított: Somolyák István.

Csicsói Ezüstfenyő–Székelykeresztúri Egyesülés 1–2 (0–0).
Gólszerzők: Részegh Ákos (78.), illetve Bokor Zoltán (73.) és Erőss László (81.). Tudósított: Tamás Attila.

Homoródalmási Homoród–Zetelaki Fenyő 6–5 (3–1).
Gólszerzők: Balogh Zsolt (45., 65. és 85.), Rigó Mihály (25.), Mag Arnold (41.) és Bogdán Zsolt (90.), illetve Simon Arnold (10.), Fodor Attila (76. és 88.), Fülöp Ede (79. és 80.). Tudósított: Péter József.

A Székelykeresztúri Egyesülés–Székelyudvarhelyi Roseal SK mérkőzést (rájátszás, 4. forduló) június 1-jére halasztották.