Átigazolási helyzetkép: jövés-menés az alsóbb osztályú székelyföldi futballcsapatoknál

Székely Sport 2022. február 17., 15:27 utolsó módosítás: 2022. február 17., 15:31

Romániában a hét elején lejárt a labdarúgó-átigazolási időszak. A Maros, Hargita és Kovászna megyei 2. és 3. ligás együtteseknél arról érdeklődtünk, hogy kik érkeztek és távoztak, illetve milyen csapatokkal játszanak felkészülési mérkőzéseket.

Ütőképes csapat alakult Székelyudvarhelyen. Van esély arra, hogy feljussanak a másodosztályba Fotó: Erdély Bálint Előd
Hat távozó, öt érkező az FK Csíkszeredánál

Cseke Szilárd, az FK Csíkszereda sportigazgatója kérdéseinkre válaszolva elmondta, hogy az FK Csíkszeredánál a már bejelentett átigazolásokon kívül nem volt más mozgás a keretben.

A 2. ligás csapattól távozott: Ribánszky László (kapus), Bor Dávid (Békéscsaba, magyar másodosztály), Rokas Krusnauskas (Dziukas, litván élvonal), Bogdan Rotar (Sellenberki SK, román másodosztály), Aszalos Richárd és Mészáros András (Komárno, szlovák másodosztály). Azt még nem lehet tudni, hogy Ribánszky és Aszalos hol folytatja.

A csíkiak új igazolásai: Bogdan Moga kapus (Viitorul Tg. Jiu, román másodosztály), Vita Dániel (Puskás Akadémia II. csapata, magyar harmadosztály), Csiszer Balázs (Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, román élvonal), Tajti Balázs (Gárdony VSC, magyar harmadosztály) és Sargis Metoyan (Lernayin Artsakh, örmény második vonal).

Az FK Csíkszereda első idei bajnoki mérkőzése február 28-án, hétfőn  17.30-tól lesz, hazai pályán a Dési Unirea együttesét fogadják. Valentin Suciu legénysége szombaton, február 19-én a 3. ligás Brassói SR csapatával játszik felkészülési mérkőzést. A találkozó zárt kapus, helyszín pedig a sepsiszentgyörgyi, Szemerje lakótelepi pálya.

Erősített az SZFC

A 3. Ligában szereplő Székelyudvarhelyi FC már matematikailag is továbbjutott a rájátszásba, így ennek megfelelően a szakmai stáb úgy igazolt, hogy a keretet megerősítsék.

Hatan távoztak: Bence Norbert Hódmezővásárhelyen folytatja, Ștefan Georgescu az egyik csoportbeli ellenfelet, a CSO Plopeni-t választotta, Ovidiu Covaciu a Besztercei Gloriához igazolt, Bogdan Vasile, Nicolae Stanciu és Andrei Mateiciuc pedig a szintén harmadosztályos, Olt megyei Vedița Colonești-hez csatlakozott.

Hatan érkeztek: két kapus, Valentin Slabu (CS Tunari) és Albert Hunor (FK Csíkszereda), a hátvéd Radu Criștiu (Sellenberki SK), két középpályás, Antal Barna (Kézdivásárhelyi SE) és Denis Guță (Universitatea Craiova), illetve a csatár, Alin Nisipeanu (FC Pucioasa).

A szakmai stáb is kapott újítást, a kapusedző Cristian Ioan Robciuc érkezett. Az SZFC ezen a héten Sepsiszentgyörgyön, a helyi fiókcsapattal játszik felkészülési mérkőzést, majd jövő héten Segesváron tart egyhetes edzőtábort.

Fiatalok érkeztek Kézdivásárhelyre

Gazda Józseftől, a Kézdivásárhelyi SE ügyvezetőjétől megtudtuk, hogy a 3. Liga tavaszi folytatására készülő felső-háromszéki együttes eddig három felkészülési meccset játszott. Az eredmények: 2–3 a második ligás Brassói FC-vel, 1–2 az FK Csíkszereda U19-es csapatával és 6–2 a Kovásznai FC-vel.

A KSE szombaton a szintén harmadosztályban szereplő Barcarozsnyó csapatával játszik felkészülési mérkőzést, szerdán az ugyancsak harmadosztályban szereplő Brassó SR-rel gyakorol, majd a Sepsi ISK II. csapatával meccsel a tavaszi rajt előtt. A téli átigazolási időszakban a KSE-től Niczuj Rajmond kapus bátyja csapatához, a Sepsi OSK-hoz távozott, Marius Tercean az Astra Ploiești csapatánál, Antal Barna pedig a Székelyudvarhelyi FC-nél folytatja pályafutását.

A kézdivásárhelyiek négy 20 éven aluli játékost igazoltak: Dumitru Vasile Marius (2003-as születésű, Bákói LPS), Constantin Octavian Todor (2005, Sepsiszentgyörgyi Atletico), Alexandru Tocari (2004, U19-es moldáv válogatott, Brassói Celta) és Denis Chingaru (2002, Brassói Celta).

Nem tétlenkedtek a Nyárádtőnél

A harmadosztályú bajnokság 9. csoportjában harmadik helyen álló és a rájátszásba jutást már a téli szünet előtt bebiztosító Nyárádtői Unirea öt új játékossal erősítette meg keretét a szezon második részére, melynek során még a feljutást is megkísérelheti. A hátvéd Bruno Vasiu és a csatár Marian Codrea a másodosztályú Brassói FC-től, a szintén támadó poszton játszó Dan Constantinescu Magyarországról a Hajdúszoboszló SE-től érkezett, mellettük Emanuel Codrea és Alex Ghila a fiatalabb generációt képviselik.

A nyárádtői csapat eddig öt felkészülési mérkőzést játszott a Marosvásárhelyi SE, a Marosvásárhelyi Atletic, a Tordai Arieșul, a Szilágysomlyói SK, illetve a CS Blejoi ellen, és mindegyiket megnyerte, a bajnokság újrakezdéséig pedig további edzőmeccsek szerepelnek a programban.

A másik Maros megyei harmadosztályú csapathoz, a csoport nyolcadik helyét elfoglaló és a kiesés ellen küzdő Szászrégeni Avântulhoz a másodosztályú Concordia Chiajnától és a 3. ligás Dési Someșultól jöttek játékosok, valamint visszatért Luca Paul, aki a csapat egyik legrégebbi labdarúgójának számít.

A szászrégeniek három marosvásárhelyi csapat, az Academica, a Marosvásárhelyi SE és az ASA ellen játszottak barátságos találkozókat, de fognak harmadosztályú ellenfelekkel is gyakorolni.