Jelentősen átalakítja játékoskeretét a Kolozsvári CFR olasz szakvezetője

Horváth Bálint Ottó 2023. július 04., 20:29 utolsó módosítás: 2023. július 04., 20:38

Nagy a nyári játékosmozgás a Kolozsvári CFR-nél, a labdarúgó Szuperliga előző szezonjának bronzérmese közel egy csapatra való játékostól köszönt el, és egyelőre öt új igazolást jelentett be.

Andrea Mandorlini a 2009–2010-es szezonban már dolgozott Kolozsváron, akkor bajnoki címet és kupagyőzelmet szerzett a vasutasklubbal Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Nagy átalakuláson megy keresztül a nyolcszoros román bajnok kolozsvári együttes, amely a szakmai stábbal kezdte a változtatásokat. A CFR a nyár elején megvált a sikeredző Dan Petrescutól –később pedig Alin Minteuan segédedzőtől és Cristian Moldovan kapusedzőtől is –, akinek helyére Andrea Mandorlini érkezett. A 62 éves olasz szakvezető a 2009–2010-es szezonban már dolgozott Kolozsváron, akkor bajnoki címet és kupagyőzelmet szerzett a vasutasklubbal.

Az előző idénybeli keret játékosai közül kilencen is elhagyták a csapatot, közülük négyen meghatározó labdarúgónak számítottak,

mint a Sepsi OSK-hoz igazolt Gabriel Debeljuh, aki szinte a teljes előző szezont kénytelen volt kihagyni sérülése miatt, továbbá Mihai Bordeianu, Christopher Braun és Denis Kolinger. Mellettük Anton Maglica, Karlo Brucic, Zé Gomes, Jean-Claude Billong és Adrian Gîdea is máshol folytatja.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A kolozsvári klub eddig öt új igazolást jelentett be.

Cătălin Căbuz kapus a Chindiától és a nigériai támadó Philip Otele az UTÁ-tól érkezett. Az albán hátvéd Arlind Ajeti és a szlovén hátvéd Matija Boben alsóbb osztályú olasz csapatoktól, a Pordenonétól, illetve a Ternanától szerződött a CFR-hez.

Az együttes legutóbb kedden délután Vasile Mogoș érkezéséről számolt be, aki korábban három alkalommal pályára lépett a román felnőtt válogatottban. A 30 éves hátvéd eddigi pályafutása során leginkább másodosztályú olasz klubok színeiben játszott, mint a Chievo, a Cremonese és az Ascoli, az elmúlt két szezonban pedig a harmadik vonalban szereplő Crotone játékosa volt.

A Kolozsvári CFR külföldi edzőtábor helyett Brassóban tartja a nyári felkészülését, ahol több barátságos mérkőzést játszik belföldi ellenfelekkel.

Az első találkozón Jefté Betancor góljával 1–0-ra nyert a másodosztályú Újszentesi SK ellen, majd 3–1-re (gólszerzők: Jefté, Otele, Buș) győzte le a Brassói FC-t. A programban még egy felkészülési meccs szerepel, szombaton az élvonalbeli Aradi UTÁ-val találkoznak.

A bajnoki nyitányon Andrea Mandorlini vezetőedző csapata hazai pályán játszik, július 15-én, szombaton 21 óra 30 perctől az újonc Jászvásári Polit fogadja.

Az Európa Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában a CFR kemény ellenfelet kapott, a török bajnokság negyedik helyezettje, az Adana Demirspor ellen játszik: a kolozsváriak otthon kezdenek, az első mérkőzést július 27-én, a visszavágót egy hétre rá, augusztus 3-án rendezik.