Hirdetés

Arab csapattal gyakorolt az FK Csíkszereda, kétgólos vereség lett a vége

Újabb felkészülési mérkőzést játszott az FK Csíkszereda
Fotó: FK Csíkszereda

Újabb felkészülési mérkőzést játszott az Ausztriában edzőtáborozó FK Csíkszereda. A román labdarúgó 2. liga augusztus eleji rajtjáró készülő együttes hétfőn este kétgólos vereséget szenvedett a katari élvonalban szereplő Al-Duhailtól.

Tíznapos ausztriai edzőtáborba utazott az FK Csíkszereda, Ilyés Róbert legénysége Alsó-Ausztria Neunkircheni járásában található Mönichkirchenben rendezkedett be, és már lejátszotta harmadik ausztriai felkészülési mérkőzését.

Hétfőn este a katari Al-Duhail volt az ellenfél, és bár a csíkiak szerezték meg a vezetést, a közel-keleti arab emírségből érkező, és szintén Ausztriában edzőtáborozó együttes kétgólos győzelmet aratott. A katari együttes edzője Christophe Galtier, aki a tavaly még a Paris Saint-Germain, a PSG edzője volt, az egyik gólszerző, Louis Alberto pedig az elmúlt szezonban a Lazio játékosa volt.

Jó minőségű pályán zajlott a felkészülési mérkőzés •  Fotó: FK Csíkszereda Galéria

Jó minőségű pályán zajlott a felkészülési mérkőzés
Fotó: FK Csíkszereda

Hirdetés
Labdarúgó felkészülési mérkőzés:
Al-Duhail–FK Csíkszereda 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Michael Olunga (44.), Louis Alberto (51.) és Khaled Mohamed (57.), illetve Makrai Gábor (34.).

FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Hegedűs János, Csürös Attila, Vita Dániel, Bloj Erwin Szilárd, Andrei Gheralia, Pintér Bence, Kárándi Botond, Bloj Erwin Szilárd, Rónai Róbert (Anderson Ceará, a 30. perctől), Balogh Szilárd, Makrai Gábor. A 60. perctől pályára lépett Simon Máté (kapus), Kovács Márk, Kelemen Dávid, Raul Palmeș, Nagy János, Bakos Ervin, Szilágyi Szabolcs, Gál-Andrezly Péter, Babati Benjámin, Alexander Torvund, Jozef Dolný. Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Bajkó Barna (másodedző), Albu László (másodedző), Nagy Barna (kapusedző), Vellai Áron (erőnléti edző), Keszler Áron (videóelemző).
A két vezetőedző: Ilyés Róbert (jobbról) és Christophe Galtier •  Fotó: FK Csíkszereda Galéria

A két vezetőedző: Ilyés Róbert (jobbról) és Christophe Galtier
Fotó: FK Csíkszereda

Ez volt az FK Csíkszereda ötödik felkészülési mérkőzése idén nyáron. Az edzőtáborba való elutazás előtt az FK Csíkszereda Brassóban a másodosztály újoncával, az FC Câmpulung Muscel csapatával meccselt, a találkozó gól nélküli döntetlennel, 0–0-val zárult, majd útban Ausztria felé, Szerbiában, a szerb élvonalban szereplő FK Železničar Pančevo otthonában 1–0-ás vereséget szenvedett. Az ausztriai edzőtáborban a székelyföldi alakulat előbb a magyar élvonalban szereplő Diósgyőri VTK együttesét győzte le 1–0-ra, majd 2–2-es döntetlent ért el az osztrák másodosztályban szereplő SV Licht-Loidl Lafnitz ellen.

A csíki csapattól idén nyáron távozott Gyenge Szilárd kapus, illetve Apró Claudiu, Nistor Ákos, Dezamits Dominik, Jelena Richárd és Alexandru Ureche mezőnyjátékos. Gyenge és Nistor a Sepsi OSK-nál folytatja, Apró az Újszenteshez igazolt, Dezamits visszatért a Pakshoz, Jelena a Tatabányához igazolt, Ureche pedig a BVSC-Zugló csapatához.

Az FK Csíkszereda eddig a 19 éves Kovács Márk visszatérését, illetve a hátvéd Hegedűs János és a csatár Alexander Torvund leigazolását jelentette be hivatalosan.

A román labdarúgó 2. Liga 2024–2025-ös idényének alapszakasza augusztus első hétvégéjén kezdődik, a bajnokság programját szerdán, július 17-en délután készíti el a Román Labdarúgó-szövetség (FRF).

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Másodszor sem járt sikerrel, megvonták az élvonalbeli klub licencét

Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.

Székelyhon

Tragikus baleset Csíkszereda közelében: 17 éves fiú vesztette életét

Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.

`
Krónika

Csúnyán befürödtek Erdélyben a 30 millió eurós akvaparktervvel

Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.

Krónika

Kelemen megvédte az RMDSZ Fidesszel kapcsolatos álláspontját, Markó „hatalmas mulasztásról” beszélt

Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.

Főtér

Trianonban vált magyar állammá a román állam

A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.

Ez is érdekelheti

A sportsajtóban Diószegi a sztár, a feljutás mellett Marius Ștefănescu visszatéréséről is cikkeznek

A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.

Ignacio Heras maradna: az első osztályban akarok játszani ezzel a csapattal

Tovább tart az ünneplés a Sepsi OSK-nál, amely szombaton matematikailag is kiharcolta a visszajutást a Szuperligába. A sorsdöntő összecsapást követően a háromszékiek saját nevelésű játékosa, Batzula Hunor, valamint a gólgyáros, Ignacio Heras is értékelt.

Diószegi László: visszakaptam mindazt a csapattól, amit belefektettem

A Sepsi OSK egy rendkívül hosszú és kiélezett idény végén a Chindia elleni döntetlen után kiharcolta a visszajutást a Szuperligába, ezzel történelmet írt. A lefújást követően Diószegi László klubelnök és Hadnagy Attila sportigazgató boldogan értékelt.

Egy évet töltött a 2. Ligában, visszatért az élvonalba a Sepsi OSK (videóval)

Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.

Feljut vagy osztályozóra kényszerül a Sepsi OSK – élőben az utolsó forduló

Zárul a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása. Egy időpontban rendezik a 10. forduló meccseit. Nyitott kérdés, hogy a Vajdahunyad mögött melyik csapat jut fel egyenes ágon a Szuperligába, illetve ki kényszerül osztályozóra.

Minden a Sepsi OSK mellett szól? Mutatjuk, mit jósolnak a számok a mindent eldöntő párharc előtt

Kilencven sorsdöntő perc vár a háromszéki klubra, amely szombaton a Chindia Târgoviște ellen játszik hazai pályán. Megnéztük, kik lehetnek a mérkőzés nyerőemberei, valamint a legfontosabb befolyásoló tényezők, illetve mit mondanak a statisztikák.

Diószegi László beszédet intézett a játékosokhoz a sorsdöntő mérkőzés előtt (videóval)

Az utolsó, mindent eldöntő mérkőzéséhez érkezett a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga play-offjában. A háromszéki klub hazai pályán biztosíthatja be visszajutását a Szuperligába, a klub tulajdonosa, Diószegi László pedig személyesen motiválta a játékosokat.

Kovács István vezeti a feljutási harc egyik csatáját a 2. Ligában

A Román Labdarúgó-szövetség játékvezetői bizottsága közzétette az utolsó forduló küldéseit. Románia legismertebb játékvezetője, Kovács István a labdarúgó 2. Liga rájátszásában kapott főszerepet. Tapasztalt játékvezető fújja a sípot a Sepsi OSK meccsén.

Magyari Szilárd megtalálta a helyét a CSM Slatinánál

A székelyföldi támadó az év elején igazolt a CSM Slatina együtteséhez, ahol hamar beilleszkedett és alapemberré vált. Magyari Szilárd és klubja sikeres tavaszi szezont zárt a labdarúgó 2. Liga alsóházában, a következő idényben szeretnének előrébb végezni.

Egy pont kell a Sepsi OSK-nak a Szuperligához

Az utolsó fordulóra maradt a döntés, hogy a bajnok Vajdahunyadi Corvinul mögött a Sepsi OSK vagy az FC Voluntari jut fel automatikusan a Szuperligába. Szombaton délben mindenre fény derül.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!