Az FK Zalgirisnél eltöltött két és fél év után Liviu Antal újra a román élvonalban kergetheti a labdát. A 31 éves szilágysági játékos az Aradi UTA-nál folytatja pályafutását – adta hírül honlapján új klubja.
Antal a Galaci Oțelul, az FC Vaslui, a Pandurii Tg. Jiu és a Kolozsvári CFR színeiben 166 mérkőzésen lépett pályára a labdarúgó 1. Ligában. A galaciakkal bajnokságot és Román Kupát nyert, míg litván csapatával mindhárom sorozatban, a ligában, a kupában és a szuperkupában is diadalmaskodott egy-egy alkalommal.
Külföldön még a török Genclerbirliginél, illetve az izraeli bajnokságban a Bejtar Jeruzsálemnél és Hapoel Tel-Avivnál is megfordult.
Az aradi csapatot irányító Bálint László sokoldalú labdarúgóként jellemezte az új igazolást, aki több poszton is erősítheti a támadóegységet. A vezetőedző szerint Antal érkezésével nem csak sportszakmailag, hanem mentalitás terén is sokat nyerhet az öltöző.
A maga részéről a játékos örömét fejezte ki, amiért a román futball egyik nagy múltú klubjánál játszhat. Bár nehéz évre számít, reméli, hogy segíthet a célkitűzések megvalósításában.
Liviu Antal, aki a román és a litván bajnokságban is gólkirályi címet szerzett, 2011-ben a román felnőtt válogatottban is bemutatkozhatott. A Paraguay ellen 2–0-ra elveszített felkészülési mérkőzésen kapott szerepet.
Az Aradi UTA vasárnap este további két új játékos leigazolását jelentette be, a brazil Roger Junior Rodrigues Figueira, illetve a litván Modestas Vorobjovas is középpályás-poszton szerepel. Előbbi a lett Riga FC-től érkezik, míg utóbbi Antal csapattársa volt a Zalgirisnél.
Az UTA decemberben hat labdarúgótól is megvált, ők a következők: Alexandru Ioniţă, Octavian Ursu, Vlăduţ Morar, Călin Popescu, Marian Pleaşcă és Mihovil Klapan.
Bálint László csapata az alapszakasz felénél 17 ponttal kilencedik helyen áll a bajnokságban. A piros-fehérek idei első tétmérkőzésüket január 15-én, az FC Viitorul ellen játsszák hazai pályán.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!