A román sportsajtó vasárnap tényként kezelte a tapasztalt algériai labdarúgó érkezését a címvédő kolozsvári klubhoz, majd maga Bouhenna erősítette meg a hírt hazája vezető sportportáljának.
„A hír igaz, aláírtam a Kolozsvári CFR-rel, amely az utóbbi három évben megnyerte a román bajnokságot. Jó időszakom volt itt Romániában a Sepsinél. Három román klub is érdeklődött irántam, de végül Kolozsvárt választottam, mivel izgalmas projektet mutattak be. A CFR évről évre fejlődik, folyamatosan játszik a nemzetközi kupákban. Idén is favoritok a bajnoki címére, és ismét részt vehetnek a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Ez egy új kihívás számomra, és egy lehetőség, hogy behívjanak a nemzeti válogatottba” – nyilatkozta Rachid Bouhenna a lagazettedufennec.com portálnak.
Bouhenna a jelenlegi szezon lejártával szabadon igazolható játékosként szerződik a Kolozsvári CFR-hez. 2019 júliusában csatlakozott a Sepsi OSK-hoz, amelynek színeiben 60 mérkőzést játszott és négy gólt szerzett.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!