Adtak is, kaptak is: sokgólos döntetlen a magyar–lengyelen

Székely Sport , MTI 2021. március 25., 23:53 utolsó módosítás: 2021. március 26., 00:37

A magyar labdarúgó-válogatott kétszer is vezetett, de végül hatgólos döntetlent játszott Lengyelország együttesével a 2022-es katari világbajnokság európai selejtezőjének nyitófordulójában.

Ment az adok-kapog, a vége pontosztozkodás lett Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A csapatokat az üres lelátók ellenére az egyik hosszanti lelátón a két ország nemzeti színeiben pompázó molinó fogadta, amelyen mindkét nyelven az állt: „100 éves futballmúlt, 1000 éves barátság”. Az üzenet a nemzetek történelme mellett arra utalt, hogy a két válogatott 1921-ben mérkőzött meg egymással először.

Az első percek tapogatódzó játéka után a magyarok az első veszélyes akciójukat gólra váltották, ugyanis Fiola tökéletes kiugratásából Sallai talált a kapuba.

Sallai egy ellentámadáson lőtte előnybe a magyarokat Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A vezetés birtokában a hazaiak kissé átengedték a kezdeményezést a lengyeleknek, akik meddő mezőnyfölényben futballoztak, mert hiába birtokolták többet a labdát, kapura teljesen veszélytelenek voltak. Ezzel szemben a 20. percben Lovrencsics 15 méterről tisztán lőhetett kapura, azonban a próbálkozása pont középre ment, így Szczesnynek nem okozott gondot.

A félidő derekától valamelyest fokozódott a nyomás a magyar kapun, de a határozott magyar védők – főleg Orbán – az ígéretes támadások végén is megakadályozták a nagyobb helyzeteket.

Marco Rossi szövetségi kapitány csapata a második félidőt is góllal kezdte: Lovrencsics laposan középre adott a jobb oldalról, Sallai lövését még blokkolta egy lengyel védő, de Szalai Ádám az ötös jobb sarkától a jobb sarokba emelt (2–0).

Az olasz szakvezető öröme nem tartott sokáig. Kollégája, Paulo Sousa nem sokkal később hármat cserélt, majd rögtön utána a vendégek egy perc alatt egyenlítettek két cserejátékos találatával.

Gyors gólokkal egyenlítettek a lengyelek Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A gyors gólok után kiegyenlítetté vált a találkozó, egyik kapu sem forgott veszélyben, mígnem a 78. percben Szalai Ádám bal oldali beadásából, amelybe Lang csak belecsúsztatni tudott, Willi Orbán ismét a magyarokat juttatta előnyhöz.

A lengyelek megint próbáltak újítani, s végül Robert Lewandowski igazolta világklasszisát, mert egy hajszálpontos bombagóllal pontot mentett a lengyeleknek. A hosszabbításban már nem változott az eredmény, Fiola Attilát viszont kiállította a játékvezető második sárga lappal.

Labdarúgó vb-selejtező, I-csoport, első forduló:

Magyarország–Lengyelország 3–3 (1–0)
Budapest, Puskás Aréna
Gólszerzők: Sallai (6.), Szalai (53.), Orbán (78.), ill. Piatek (60.), Jozwiak (61.), Lewandowski (83.)
Kiállítva: Fiola (90+4.)
Magyarország: Gulácsi – Fiola, Orbán, Szalai – Lovrencsics (Nego 66.), Kleinheisler, Nagy Á., Kalmár (Sigér 81.), Hangya (Lang 66.) – Sallai (Varga K. 72.), Szalai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Lengyelország: Szcsesny – Beresznyski, Bednarek, Helik (Glik 58.), Reca (Rybus 79.) – Szymanski (Jozwiak 59.), Krychowiak, Moder (Piatek 59.), Zielinski – Lewandowski, Milik (Grosicki 84.). Szövetségi kapitány: Paulo Sousa.