Az első találkozón az ötödik és hatodik helyet elfoglaló Concordia Chiajna és Unirea Slobozia léptek pályára. A három pont sorsáról a 90+5. percben született gól döntött, amit a házigazda Ilfov megyeiek szereztek, akik ezzel csökkentették lemaradásukat az előttük álló vetélytársakhoz képest.
Az esti összecsapáson rangadót rendeztek az éllovas Petrolul Ploiești és a második helyezett FC Hermannstadt között. A kiélezett csatában a két feljutásra törekvő együttes adós maradt a jó játékkal, nem is jutottak dűlőre, gól nélküli döntetlenre végeztek, így megmaradt a három pontos különbség közöttük. A ploiești-i csapat még mindig nyeretlen a rájátszásban, míg a nagyszebeniek két győztes meccs után veszítettek pontokat.
A forduló utolsó mérkőzését csütörtökön 19 óra 30 perctől játszák, amikor a harmadik Kolozsvári U a negyedik Bukaresti Steauát fogadja.
| 2022. 04. 06. 16:30 | Concordia Chiajna Chiajna | Unirea Slobozia Slobozia | 1-0 |
| 2022. 04. 06. 19:00 | Petrolul Ploiești Petrolul | FC Hermannstadt Hermannstadt | 0-0 |
| 2022. 04. 07. 19:30 | Kolozsvári U Kolozsvári U | Bukaresti Steaua Steaua | 1-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petrolul Ploiești Petrolul | 3 | 0 | 2 | 1 | 1-2 | 51 |
2 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 3 | 2 | 1 | 0 | 4-1 | 48 |
3 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 3 | 1 | 2 | 0 | 3-2 | 47 |
4 | Bukaresti Steaua Steaua | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-4 | 41 |
5 | Concordia Chiajna Chiajna | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-4 | 40 |
6 | Unirea Slobozia Slobozia | 3 | 0 | 1 | 2 | 2-5 | 34 |
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Több egymást követő tűzeset után rendkívüli falugyűlést tartottak Kászonjakabfalván. A helyiek szerint a történtek egy konkrét személyhez köthetők, ám bizonyíték hiányában senkit nem mertek megnevezni.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!