A román válogatott március 31-én a csoportelső dánokat kellett volna fogadja, de a koronavírus-járvány miatt az összecsapást elhalasztották, így a két együttes csak novemberben mérkőzik meg egymással. A szervezet közlése szerint a selejtező-sorozat többi találkozóját az eredeti időpontban, szeptemberben és októberben játsszák le.
A 2021-es magyar-szlovén közös rendezésű Európa-bajnokság selejtezőjének felénél
Románia 10 ponttal a második helyet foglalja el a 8-as csoportban a hibátlanul éllovas, 15 pontos Dánia mögött.
A jövőben rendezendő kontinenstornán 16 válogatott szerepel majd – az eddigi 12 helyett –, a két házigazda mellett az összesen kilenc csoportgyőztes, a legjobb csoportmásodik, illetve a négy pótselejtező nyertese kvalifikálja magát.
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) jóváhagyta a román sportági szövetség kérését, miszerint a jövőre halasztott tokiói olimpián részt vehetnek azok a játékosok, akik tavaly nyáron az olaszországi és San Marinó-i Eb-n az elődöntőbe jutással kvótát szereztek. A nyári olimpia labdarúgótornáján ugyanis az U23-as korosztályú, azaz 1997-es születésű futballisták játszhatnak, csakhogy az egyéves halasztással sokan már nem illeszkednek be ebbe a szabályba. A FIFA közleményében azonban tisztázta ezt a helyzetet, miszerint az 1997. január 1-je után született labdarúgók jogosultak pályára lépni a 2021-es olimpián.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!