Hirdetés

A volt ASA-játékos góljával nyert a Kisvárda

A Diósgyőr hazai pályán nyert
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

2020. május 30., 20:25

Két román labdarúgó volt a Kisvárda–Újpest mérkőzés kulcsfigurája. A vendégektől Calcant kiállították, Bumba pedig eldöntötte az összecsapást.

2020. május 30., 20:25

Szombaton délután a Kisvárda Master Good–Újpest FC összecsapással folytatódott a magyar labdarúgó NB1 26. fordulója. Amolyan hatpontos mérkőzés volt, mindkét gárda a tabella hátsó felében található, óriási szükségük volt a győzelemre.

Hirdetés

A találkozó elején kevés focit láthattunk, helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Az ivószünet után viszont a Kisvárda magához ragadta a kezdeményezést, a gólszerzéshez mégis az Újpest állt közelebb, a kapufát találták telibe.

A 0–0-ás első játékrészt követően a folytatásban a Kisvárda volt aktívabb, mezőnyfölényét pedig csak fokozta, hogy a szünetben csereként beállt Calcant alig tíz perc után kiállította a játékvezető. Az emberelőnyt hamar gólra váltotta a hazai együttes, a nagybányai születésű, a Marosvásárhelyi ASA-ban is játszó Claudiu Bumba egy remek beadást pöckölt közelről a hálóba.

Az Újpest erejéből nemhogy egyenlítésre, de még helyzetekre sem futotta. Sokkal többet tett a három pontért a Kisvárda, megérdemelten nyerte a párharcot, az Újpest nem tud kilábalni a rossz sorozatból: a legutóbbi 12 bajnokijukból csupán egy meccset tudtak megnyerni, akár búcsúzhatnak az élvonaltól.

A nap második meccsén is hazai siker született: a Diósgyőr és a Mezőkövesd csatája a végjátékban megítélt tizenegyessel dőlt el. Ezt magabiztosan értékesítette Iszlai. A Diósgyőr feljött a negyedik helyre a tabellán, épp a mostani ellenlábasát közelítette meg.

A második helyen álló Fehérvár meglepetésre csak gól nélküli döntetlent játszott a Paks vendégeként szombati nap zárómeccsén. A hazaiak a bravúros pontszerzéssel együtt is kieső helyen állnak a tabellán.

Labdarúgó OTP Bank Liga, 26. forduló:

Pénteken
Kaposvári Rákóczi FC–Zalaegerszegi TE 0–6 (0–5)
Gólszerzők: Radó (6., 35.), Bőle (21., 31.), Barczi (28.), Lesjak (52.).
Szombaton
Kisvárda Master Good–Újpest FC 1–0 (0–0)
Gólszerző: Bumba (63.).
Diósgyőri VTK–Mezőkövesd Zsóry FC 1–0 (0–0)
Gólszerző: Iszlai (83.).
22.05 Paksi FC–Mol Fehérvár FC 0–0
Vasárnap
19.55 Budapest Honvéd–Debreceni VSC
22.05 Puskás Akadémia FC–Ferencvárosi TC

A bajnokság állása:
1. Ferencváros 59
2. Mol Fehérvár 51
3. Mezőkövesd 45
4. Diósgyőr 40
5. Puskás Akadémia 39
6. Honvéd 34
7. Kisvárda 34
8. Zalaegerszeg 31
9. Debrecen 30
10. Újpest 29
11. Paks 29
12. Kaposvár 10.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bajnokok Ligájában szereplő együtteshez igazolt a Sepsi OSK korábbi gólfelelőse

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.

Egy pontot rabolt az aradi hőségben a Sepsi OSK (videóval)

Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.

Székelyhon

Hátulról ütötte fejbe a rendőrt egy 17 éves lány

Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.

`
Krónika

Lisszabontól Kolozsvárig két keréken – 4000 kilométert tekert Európán át a kolozsvári nőgyógyász

Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.

Krónika

Már 11 lejhez közelít a gázolaj literenkénti ára

Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.

Főtér

Nem fogja elhinni, kit jelölt az AUR Temesvár díszpolgárának!

Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.

Ez is érdekelheti

Neves klubokban játszott a Sepsi OSK új középhátvédje

Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.

Idegenben indítja a női Szuperligát az FK Csíkszereda, otthon a Székelyudvarhelyi Vasas Femina

Elkészítették a női labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének sorsolását. Mindkét székelyföldi együttes megtudta az alapszakasz menetrendjét.

Pályafelújítás és keretátalakítás, nehéz rajt előtt a Kovásznai Kárpátok

Komoly kihívások előtt áll a harmadosztályos szezonrajtra készülő Kovásznai Kárpátok labdarúgócsapata, amely az ilyenkor szokásos keretmódosításon kívül a sportpálya átalakítására és a pluszforrások bevonzására is összpontosít.

Fordított Sepsiszentgyörgyön a Kolozsvári U, kétgólos hátrányból jött vissza az FCSB (videóval)

Megszerezte második győzelmét a labdarúgó Szuperligában a Kolozsvári U. Cristiano Bergodi együttese hétfőn az FC Botoșani csapatát verte a Sepsi Duna Arénában. Az FCSB alaposan megkínlódott a pontért.

Érkezik a digitális meccsjelentés Hargita megyébe is, de még rengeteg feladat vár a klubokra

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) egyre nagyobb hangsúlyt fektet a digitalizációra, a Football Connect rendszer pedig hamarosan a Hargita megyei bajnokságokban is megjelenhet, azonban még rengeteg adminisztratív feladat vár a klubokra.

Kiderült, kik várnak az FK Csíkszeredára és a Sepsi OSK-ra az ifibajnokságokban

Augusztus 9-én rajtol a labdarúgó Ifjúsági Liga új idénye, egy nappal később pedig az U17-es Elit Liga is elkezdődik. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK egyaránt a nyugati csoportba került.

Öt pont hátrányból lett első – így élték meg győzteseink a Székely Sport tippversenyét

A végletekig kiélezett hajrá döntött a Székely Sport labdarúgó-világbajnoki tippversenyében: Csatlós Tibor az utolsó négy mérkőzésen ledolgozta ötpontos hátrányát, és megszerezte az első helyet.

Egy nappal később játsszák a Sepsi OSK–FCSB meccset

A Kolozsvári CFR–Kolozsvári U mérkőzés elhalasztása miatt több találkozó időpontját is módosította a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF). A változások a székelyföldi csapatok egyikét érinti.

Kizsigerelt játékosok, hoppon maradt szurkolók: így jutott a Gaz Metan sorsára az FC Hermannstadt

A Medgyesi Gaz Metan 2022-es megszűnése után újabb súlyos csapás érte a Szeben megyei labdarúgást: az előző szezonban felhalmozott hatalmas adósságok miatt felszámolták a finanszírozás nélkül maradt FC Hermanstadtot, 11 évvel a klub alapítása után.

Elhalasztották a kolozsvári fociderbit

Nem rendezik meg az eredeti időpontban a CFR–U mérkőzést a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójában. A liga elfogadta a házigadák kérését, és elhalasztotta az augusztus 10-re kiírt városi rangadót.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!