A világbajnoki címvédő meccsét vezeti Kovács István

Székely Sport 2022. szeptember 25., 17:18 utolsó módosítás: 2022. szeptember 25., 17:27

A nagykárolyi játékvezető fújja a sípot a vasárnap 21.45-től kezdődő Dánia–Franciaország mérkőzésen a labdarúgó Nemzetek Ligájában.

Az egyik legkeményebb mérkőzést kapta. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Az A divízió 1. csoportjának 6., utolsó fordulójában rendezendő összecsapáson nagy a tét a két együttes számára. A házigazda dánoknak győzelem esetén még van esélyük az első hely elérésére, de ehhez szükség van a horvátok pontvesztésére az osztrákok ellen, míg a harmadik helyen álló, világbajnoki címvédő franciák kizárólag győzelemmel lehetnek biztosak a bennmaradásban.

A koppenhágai mérkőzésen Kovács István munkáját Vasile Marinescu és Ovidiu Artene partjelzők segítik, a negyedik bíró Cătălin Popa lesz, míg a videóbíró-szobában a német Christian Dingert mellett Ovidiu Haţegan is közreműködik.

Kovács István már vezetett egy találkozót a Nemzetek Ligája jelenlegi kiírásában, ugyancsak az A divízióban a 3. csoportban a Németország–Olaszország (5–2) meccsen bíráskodott.