Az alsóházban tanyázó csapatok péntek esti fővárosi mérkőzése teljesen egyoldalú volt, a tengerpartiak negyedóra után már kettővel vezettek, és a szünetig még egyszer betaláltak. A folytatásban a piros-fehérek játékosai még felzárkózni sem tudtak, sőt a végén további két gólt kaptak, ezzel pedig kiütéses vereséget szenvedtek.
A Dinamo mély gödörbe került, hiszen utóbbi öt bajnoki meccsén mindössze egy pontot szerzett, jelenleg a 13. a tebellán. Ezzel szemben a Viitorul nyolc nyeretlen meccs után törte meg rossz sorozatát, és még reménykedik a felsőházi rájátszásban.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb meghatározó játékosát veszítette el a Gyergyói Hoki Klub a nyári átigazolási időszakban. Öt sikeres idény után távozik a csapattól Matias Haaranen, a finn származású román válogatott hátvéd a rivális Brassói Coronához szerződött.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!