A videóbíró is kellett, megszenvedett Románia a litvánokkal

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 10., 00:01 utolsó módosítás: 2024. szeptember 10., 00:02

Meggyűlt a román válogatott baja Litvánia legjobbjaival a labdarúgó Nemzetek Ligájának második játéknapján. A hajrában a videóbíró mentette meg Mircea Lucescu legénységét a bekapott góltól, végül mindhárom pontot sikerült otthon tartaniuk.

Megszenvedett Románia a litvánokkal. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Echipa națională de fotbal a României

Hétfőn este Bukarestben mérkőzött meg egymással Románia és Litvánia. A házigazda meggyőző játékkal kezdte az új kiírást Koszovó otthonában (0–3), így joggal reménykedhettek a további jó folytatásban. Ennek megfelelően álomszerűen kezdődött az összecsapás, Mihăilă kapott szenzációs kiugratást és értékesítette a ziccert, így már a negyedik percben vezettek a trikolórok.

Jól reagált a bekapott gólra a litván válogatott, többet birtokolta a labdát, többször is veszélyeztette Târnovanu kapuját, azonban a tapasztalt hálóőr rendre a helyén volt.

A 34. percben gyönyörű összjátékot követően Kucys előtt adódott lehetőség, aki hibátlanul lőtte ki a hosszú alsót, ezzel kiegyenlítve az állást (1–1).

A szünet után próbált ritmust váltani a házigazda együttes, azonban nehezen indult be a gépezet. A 70. percben csereként állt be Ianis Hagi és Alexandru Mitriță, ez pedig kiváló döntésnek bizonyult Mircea Lucescu részéről. Nem sokkal a vége előtt egy ellentámadás végén gólt szereztek a vendégek, amit végül a VAR közbelépésével érvénytelenített a játékvezető.

Három perccel a rendes játékidő vége előtt Ianis Hagi esett el az ellenfél 16-osán belül, ismét szükség volt a videóbíróra, amely ezúttal is a románok javára döntött.

A büntetőt Marin magabiztosan értékesítette, majd a legvégén kontramádasból Alexandru Mitriță is betalált, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Két játéknap után Románia hibátlan mérleggel vezeti a 2. csoportot, legközelebb október 12-én játszik Ciprusban.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, C divízió, 2. forduló:
Románia–Litvánia 3–1 (1–1),
gólszerzők: Mihăilă (4.), R. Marin (87. – büntetőből), Mitriță (90+2.), illetve Kucys (34.).

Románia: Târnovanu – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu – M. Marin – Man, Stanciu, R. Marin, Mihăilă – Drăguș. Cserék: Niță, L. Popescu – Manea, Ghiță, Alibec, Chipciu, Hagi, Coman, Artean, Olaru, Mitriță, Sorescu. Szövetésgi kapitány: Mircea Lucescu.
Litvánia: Gertmonas – Sirvys, Girdvainis, Lekiatas, Tutyskinas, Lasickas – Matulevicius, Slivka, Vorobjovas, Dolznikov – Kucys. Cserék: Bertasius, Mikelionis – Milasius, Kazukolovas, Upstas, Gytis Paulaskas, Kalinauskas, Vareika, Verbickas, Valdas Paulauskas, Antanavicius. Szövetségi kapitány: Edgaras Jankauskas.

A csoport másik mérkőzésén: Ciprus–Koszovó 0–4.