Hirdetés

A videóbíró is kellett, megszenvedett Románia a litvánokkal

Megszenvedett Románia a litvánokkal. Korábbi felvétel
Fotó: Facebook/Echipa națională de fotbal a României

Meggyűlt a román válogatott baja Litvánia legjobbjaival a labdarúgó Nemzetek Ligájának második játéknapján. A hajrában a videóbíró mentette meg Mircea Lucescu legénységét a bekapott góltól, végül mindhárom pontot sikerült otthon tartaniuk.

Hétfőn este Bukarestben mérkőzött meg egymással Románia és Litvánia. A házigazda meggyőző játékkal kezdte az új kiírást Koszovó otthonában (0–3), így joggal reménykedhettek a további jó folytatásban. Ennek megfelelően álomszerűen kezdődött az összecsapás, Mihăilă kapott szenzációs kiugratást és értékesítette a ziccert, így már a negyedik percben vezettek a trikolórok.

Jól reagált a bekapott gólra a litván válogatott, többet birtokolta a labdát, többször is veszélyeztette Târnovanu kapuját, azonban a tapasztalt hálóőr rendre a helyén volt.

Hirdetés

A 34. percben gyönyörű összjátékot követően Kucys előtt adódott lehetőség, aki hibátlanul lőtte ki a hosszú alsót, ezzel kiegyenlítve az állást (1–1).

A szünet után próbált ritmust váltani a házigazda együttes, azonban nehezen indult be a gépezet. A 70. percben csereként állt be Ianis Hagi és Alexandru Mitriță, ez pedig kiváló döntésnek bizonyult Mircea Lucescu részéről. Nem sokkal a vége előtt egy ellentámadás végén gólt szereztek a vendégek, amit végül a VAR közbelépésével érvénytelenített a játékvezető.

Három perccel a rendes játékidő vége előtt Ianis Hagi esett el az ellenfél 16-osán belül, ismét szükség volt a videóbíróra, amely ezúttal is a románok javára döntött.

A büntetőt Marin magabiztosan értékesítette, majd a legvégén kontramádasból Alexandru Mitriță is betalált, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Két játéknap után Románia hibátlan mérleggel vezeti a 2. csoportot, legközelebb október 12-én játszik Ciprusban.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, C divízió, 2. forduló:
Románia–Litvánia 3–1 (1–1),
gólszerzők: Mihăilă (4.), R. Marin (87. – büntetőből), Mitriță (90+2.), illetve Kucys (34.).

Románia: Târnovanu – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu – M. Marin – Man, Stanciu, R. Marin, Mihăilă – Drăguș. Cserék: Niță, L. Popescu – Manea, Ghiță, Alibec, Chipciu, Hagi, Coman, Artean, Olaru, Mitriță, Sorescu. Szövetésgi kapitány: Mircea Lucescu.
Litvánia: Gertmonas – Sirvys, Girdvainis, Lekiatas, Tutyskinas, Lasickas – Matulevicius, Slivka, Vorobjovas, Dolznikov – Kucys. Cserék: Bertasius, Mikelionis – Milasius, Kazukolovas, Upstas, Gytis Paulaskas, Kalinauskas, Vareika, Verbickas, Valdas Paulauskas, Antanavicius. Szövetségi kapitány: Edgaras Jankauskas.

A csoport másik mérkőzésén: Ciprus–Koszovó 0–4.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Semmire sincs pénze, nemhogy a focivébé-közvetítés megvételére a közszolgálati tévének

Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.

Három vereség után bedarálta az Újpestet a Sportklub

Negyedszer találkozott a csíkszeredai Sportklub és az Újpest a 2025-2026-os jégkorong Erste Liga alapszakaszában. Az első három vereség után győzelemmel tudtak válaszolni a székelyföldiek: péntek este végig vezetve, háromgólos különbséggel nyertek.

Székelyhon

Holtan találtak egy fiatalembert egy vendéglő padlásterében

Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.

`
Krónika

Életét vesztette egy erdélyi autóbusz utasa, a sofőr szerint senki nem szólt neki a végállomás előtt

Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.

Krónika

Kelemen Hunor: az erdélyi magyarokon nem fog múlni a Fidesz győzelme

Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.

Főtér

Felháborították az adóemelések, öt kiló aprópénzzel jelent meg a városházán egy férfi

További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.

Ez is érdekelheti

Semmire sincs pénze, nemhogy a focivébé-közvetítés megvételére a közszolgálati tévének

Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.

Éjszakai meccsek, bizonytalan reklámbevétel, felosztanák a focivébé közvetítését

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság közvetítési jogait Romániában az Antena 1 vásárolta meg. Tárgyalásokat kezdeményezett a Román Televízióval (TVR) egy esetleges sublicenc-megállapodásról. Ez pedig sokba kerül.

Kitehetik a keretből a Sepsi OSK korábbi húzóemberét

Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.

Még mindig Puskás a legidősebb mesterhármast szerzett európai labdarúgó

Továbbra is Puskás Ferenc áll az élén annak a korlistának, amelyet az IFFHS vezet a mesterhármast – vagy éppen mesternégyest – idős korukban, klubcsapatukban a nemzetközi porondon szerző európai labdarúgókról.

Kovács István lecsúszott a dobogóról, francia kollégája végzett az élen

A futballstatisztikákkal foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS Kovács Istvánt a 2025-ös év negyedik legjobb játékvezetőjének választotta meg.

A magyarok visszacsúsztak, a románok maradtak a helyükön a FIFA-világranglistán

A magyar válogatott négy helyet visszacsúszva a 41. pozíciót foglalja el a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, amelyen a romániai együttes változatlanul a 47. helyen áll.

Továbbpasszolják a focimeccsek egy részét, megosztott vb-közvetítés jöhet Romániában

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság több szempontból is történelmi lesz: először rendezik meg 48 válogatott részvételével, 38 napon keresztül összesen 104 mérkőzéssel. Ez komoly médiapiaci kihívásokat tartogat, két tévétársaságnál nézhetjük a párharcokat.

Megégett a görög tűzben: elképesztő végjátékban búcsúzott az U Craiova a Konferencia-ligától

Már-már a továbbjutás kapujában állt az Universitatea Craiova a Konferencia-liga főtábláján, ám az utolsó fordulóban Athénban olyan végjáték bontakozott ki, amely hosszú időre emlékezetes marad, az oltyánok szempontjából a lehető legfájdalmasabb módon.

Ilyen gyenge helyen még nem állt a romániai női fociválogatott

A romániai női válogatott egy helyet rontva az 52. pozícióban található a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján.

Kovács István egy lépéssel közelebb, hogy ott legyen a focivébén

Újabb fontos visszaigazolást kapott Kovács István: a romániai játékvezetőt az Európai Labdarúgó-szövetség beválasztotta azon bírók közé, akik eséllyel pályáznak a 2026-os világbajnokságon való szereplésre.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!