Pénteken hazai környezetben lépett pályára a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának alsóházi rájátszásának nyolcadik fordulójában. A Sétatéri Stadionba a Sepsi OSK fiókcsapata látogatott.
A mérkőzést a házigazdák irányították, de igazán nagy gólszerzési lehetőségeket nem hoztak össze. A háromszékiek az ellentámadásokra rendezkedtek be, a 27. percben telibe lőtték a kapufát. Válaszképp Szakács ziccert vétett.
Nem sok focit mutatott a két fél az első felvonásban, nem is csoda, hogy 0–0 állt az eredményjelzőn.
A pihenőt követően sem változott nagyon a játék képe, a mezőnyben csordogált a játék. A végjátékban dőlt el a pontok sorsa.
A 77. percben a csereként beálló Botorok húzott el a szélen, beadását Ketesdi elengedte Simónak, aki átvétel után 14 méterről a hálóba bombázott. Három percre rá pedig Savin került a kapussal szemben egy védelmi hibát követően, ő pedig kettőre növelte az SZFC előnyét.
Akár még nagyobb arányú is lehetett volna a házigazdák diadala, Ketesdi két ízben is betalálhatott volna.
Összességében megérdemelten nyert a Székelyudvarhelyi FC.
| 2023. 05. 12. 18:00 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 2-0 |
| 2023. 05. 13. 18:00 | Kézdivásárhelyi SE KSE | CS Păulești Păulești | 2-3 |
| 2023. 05. 13. 18:00 | Zernyesti Olimpic Zernyest | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 8 | 5 | 1 | 2 | 19-8 | 41 |
2 | CS Păulești Păulești | 8 | 4 | 2 | 2 | 15-16 | 38 |
3 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 8 | 3 | 1 | 4 | 11-14 | 29 |
4 | Zernyesti Olimpic Zernyest | 8 | 3 | 3 | 2 | 17-12 | 28 |
5 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 8 | 3 | 1 | 4 | 14-17 | 28 |
6 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 8 | 1 | 2 | 5 | 10-19 | 21 |
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!