A védelmi hibák megpecsételték az FK Csíkszereda sorsát Temesváron

Dobos László 2023. április 02., 13:29

Egygólos vereséget szenvedett vasárnap délben az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszásában a sereghajtó Temesvári Poli otthonában. Mindkét gólt sorozatos védelmi megingások előzték meg.

Akárcsak az alapszakaszban, a rájátszásban sem nyert az FK Temesváron. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Mindkét csapatnak komoly szurkolótábora volt a temesvári Știința stadionban: a házigazdákat lila-fehér zászlókat lengető közönség buzdította, a vendéget pedig a Székely zászlóval érkező Lokálpatrióták.

Új vezetőedzők mutatkozott be mindkét csapat kispadján, a házigazdákat a sokszoros román válogatott, tíz évet az olasz bajnokságban futballozó Paul Codrea, a vendégeknél pedig minden idők legjobb csíkszeredai labdarúgója, a Sepsiszentgyörgyi OSK kispadján tapasztalaton szerző Ilyés Róbert.

Nyílt játékot hozott az első félidő, és az első nagy helyzetét gólra váltotta a Poli: a 14. percben Gîdea tört be jobb oldalon a 16-os területére, kicselezett több védőt, majd közelről a rövid alsóba lőtte a labdát (1–0).

A következő percben egyenlíthetett volna az FK, Gál-Anderezly lövésénél az egyik hazai játékos a gólvonalról mentetett, mint később, a visszajátszásból kiderült a kezét is érintette a labda…

Szünetig mindkét csapatnak akadtak gólszerzési lehetőségei, a hazaiaktól a 34. percben Oanea fejelt veszélyesen közelről fölé, majd Gîdea, az első játékrész hosszabbításában csak Gyenge kapussal szemben kapu fölé emelte a labdát. Voltak ígéretes FK-támadások is, a legnagyobbat a 44. percben jegyeztük, amikor Apró fejesét Murariu kapus szögletre mentette.

A második játékrészben többet támadott az FK. A 48. percben Gál-Andrezly jó helyzetből fölé lőtt. A 66. percben növelte előnyét a hazai gárda, a csíki védők a 16-oson belül eladták a labdát, Gîdea pedig közelről, egyedül a kapussal nem hibázott (2–0).

A 73. percben szépített az FK. A Poli védői szabálytalanságot követtek el a büntetőterületen, a 11-est pedig Apró Claudiu magabiztosan értékesítette (2–1). A hátramaradt percekben szinte végig a székelyföldi gárda támadott, de csak kapufáig jutottak: a 92. percben Dzsebari lövése a felső kapufáról pattant vissza.

Labdarúgó 2. Liga, alsóházi rájátszás, 2. forduló, A csoport:

Temesvári Poli–FK Csíkszereda 2–1 (1–0).
Gólszerzők: Mihai Adrian Gîdea (14. és 66), illetve Apró Claudiu (73., büntetőből). Játékvezetők: Mircea Ardelean, Casian Băla (mindketten Arad) és Constantin Mihai Cantemir (Fogaras). Tartalék játékvezető: Dumitru Robert Mormeci (Brassó). Megfigyelők: Ştefan Szilaghi (Szatmárnémeti) és Cristian Petropulos (Gyulafehérvár).

Temesvári Poli: Rareș Murariu – Cristian Bocșan, Denis Radu, Marian Târșa, Aurel Vlaicu, Fabian Marincu (Ádám Erik, 90.), Cristian Gavra (Denis Boariu, 78.), Tudor Călin, Carol Taub, Mihai Adrian Gîdea (Onni Tiihonen, 78.), Cătălin Oanea (Bogdan Porumb, 79.). Vezetőedző: Paul Codrea

FK Csíkszereda: Gyenge Szilárd – Roberto Romeo (Csiszer Balázs, 67.), Kelemen Dávid, Apró Claudiu, Kovács Márk, Oeter Gal–Andrezly (Jelena Richárd, 77.), Andrei Gheralia (Omar El Sawy, 67.), Mickael Panos (Veres Szilárd, 62.), Kovács Lóránt, Szufián Dzsebari, Dino Stančič (Marvin Schieb, 77.). Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Bajkó Barna (másodedző), Albu László (másodedző).