A múlt rendszerben Colibași nevet viselő, Pitești-től 15 km-re fekvő kisvárosban játszik az FK, ahol Valentin Suciu, a csíkiak edzője bízik a jó szereplésben.
„Szerencsére senki sem koronavírusos a csapatból, eltiltott játékosunk sincs, többen azonban kisebb sérülésekkel küszködnek, a mérkőzés előtt dől majd el, hogy ki tudja vállalni a játékot.
– mondta Suciu.
A csíkszeredai klub hivatalos honlapján közzétette: a szombaton 11 órakor kezdődő összecsapást egyetlen sportcsatorna sem tűzte műsorra, így amint a szurkolók már megszokhatták, az Erdély TV-ben, és az együttes YouTube- és Facebook-oldalunkon is közvetíti a találkozót.
Labdarúgó 2. Liga, 13. forduló
szombaton 11 órától CS Mioveni–FK Csíkszereda, Unirea Slobozia–U Craiova 1948 SA, Bukaresti Metaloglobus–Lénárdfalvi SK, Pandurii Târgu Jiu–CSM Slatina, Turris Oltul–Viitorul Pandurii, Concordia Chiajna–Dunărea Călărași és Konstancai Farul–Resicai CSM, 15.15-től Temesvári ASU Poli–Petrolul Ploiești; vasárnap 11 órától Bákói Aerostar–Bukaresti Rapid; hétfőn 16.30-tól Kolozsvári U–Temesvári Ripensia. A Gloria Buzău csapata szabadnapos lesz.
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.
Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!