Alexandru Chipciu 76 alkalommal lépett pályára a CFR színeiben, és 11 találatból vette ki a részét: 6 gólt szerzett és 5 gólpasszt adott. A 33 éves támadó középpályás nem számított alapembernek a vasutasoknál, a legtöbbször csereként lépett pályára.
A korábbi válogatott Chipciu az elmúlt évtized egyik legsikeresebb román játékosa, hatszoros bajnoknak vallhatja magát a romániai labdarúgásban, a Kolozsvári CFR-rel és az FCSB-vel is háromszor hódította el a trófeát a bajnokságban. Emellett a fővárosiakkal egy Román Kupát, két Ligakupát és egy Szuperkupát, a kolozsváriakkal egy Szuperkupát nyert.
Pályafutása során külföldön a belga Anderlecht együttesében játszott, amellyel bajnokságot és Szuperkupát nyert, később a cseh Sparta Prágához került kölcsönbe.
Alexandru Chipciu az élvonalban újonc Kolozsvári Universitatea hetedik nyári igazolása Rolandas Baravykas (UTA), Ovidiu Bic (U Craiova), Marius Briceag (FC Voluntari), Adrian Bălan (Rapid), Andrei Pițian (Chindia) és Florin Purece (Farul) után.
A rendkívül rossz formában levő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK számára kedvezően alakultak az eredmények a labdarúgó Szuperliga alsóházában, így nem került még nehezebb helyzetbe.
A kellemes tavaszias időnek is köszönhetően közel ezer ember volt kíváncsi a Rózsa és Iskola utcaiak (Vasas), illetve a Szent János és a Szentimre utcaiak (Kerekerdő) jubileumi labdarúgó-mérkőzésére Székelyudvarhelyen.
Hiába hívtak mentőhelikoptert is, már nem tudták megmenteni annak az embernek az életét, aki egy traktor és egy fa közé szorult hétfőn délután Erdőszentgyörgy környékén – közli a Maros megyei tűzoltóság.
59 éves korában elhunyt az Alexandrion Group alapítója, Nawaf Salameh – közölte az üzletember családja.
Láncbaleset történt húsvétvasárnap délután Nagyszebenben, a tömegkarambolban egy várandós nő is érintett volt.
Egy megyei hivatal vezetője pedig caragialei magaslatokban mutatta be, hogyan kel lebukni egy rakás kenőpénzzel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!