A Szuperliágban éllovas Kolozsvári U-ra két hazai mérkőzés vár a választások időpontjaiban, ám a szervezést nagyban megnehezíti az, hogy a kolozsvári stadiont a Különleges Távközlési Szolgálat (STS) foglalja el a parlamenti választások (december 1.) és az elnökválasztás két fordulójának (november 24. és december 8.) lebonyolítása és szervezése miatt. Az U előbb az Aradi UTA-t (november 29.–december 2.) fogadja, majd következik a városi rangadó a Kolozsvári CFR-rel (december 6–9.). A bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgó Liga még nem jelentette be a 18. és 19. forduló mérkőzéseinek időpontjait.
A GSP információi szerint az STS három hétvégére kibérelte a stadiont, ahol pénteken, szombaton és vasárnap sem rendezhetnek meccset, így az U hétfőn játszhatna az Arénában.
Bukarestben is gondok lehetnek a választások és a meccsek rendezése miatt, ez főleg a december 1-jei ünneplés és felvonulás miatt fordulhat elő. A 18. játéknapon két magas kockázatú mérkőzésre kerülhet sor a fővárosban: Dinamo–Sepsi OSK és Rapid–Petrolul. Azért a feltételes mód, mert a bukaresti csendőrség a parlamenti választások megfelelő szervezésében is komoly szerepet vállal.
A helyzetet bonyolítja, hogy Honvédelmi minisztérium képviselői a hét elején bejelentették, hogy Románia nemzeti ünnepén, a parlamenti választások napján nagyszabású katonai parádét is tartanak Bukarestben. Az Evenimentul Zilei szerint nehezen elképzelhető, hogy a csendőrség képes lesz egyszerre megbirkózni ennyi eseménnyel, így nagy valószínűséggel a választások napjára tervezett Szuperliga-mérkőzéseket elhalaszthatják.
A Szuperliga jelenleg szünetel a válogatottak Nemzetek Ligája-mérkőzései miatt. A pontvadászat a november 22–24-ei hétvégén folytatódik, a Sepsi OSK a Gloria Buzăut fogadja, egyelőre a 17. játéknap menetrendjét sem tették közzé.
{E1}A román csendőrség 500 lejre büntette annak a gyermeknek az apját, aki a pályára lépett és obszcén jeleket mutatott Sebastian Colțescu játékvezetőnek az Unirea Slobozia–Konstancai Farul mérkőzésen vasárnap, a labdarúgó Szuperliga 16. játéknapján. Ugyanekkora összegű bírságot kapott a biztonsági cég is, amiért nem tartotta be a biztonsági intézkedéseket.
A nagyjából tízéves gyermek a mérkőzés utolsó perceiben bement a pályára, egyenesen Sebastian Colțescu játékvezetőhöz, akinek obszcén jeleket mutatott. A prosport.ro szerint az édesapjával és a nagybátyjával érkezett a mérkőzésre, és a rendkívül hangoskodó gyerek állítólag a kispadok környékéről ment be a pályára, a körülötte lévők biztatása közepette.
Sajnálatos események történtek a lelátón a Gyergyói Hoki Klub legutóbbi hazai mérkőzésén, amelyet követően a vezetőség közleményt adott ki, ebben megpróbálták nyugalomra inteni, ugyanakkor figyelmeztették is a csapat szurkolóit.
Székelyudvarhely újra bizonyította, hogy tökéletes házigazdája a küzdősportoknak: szombaton este szinte felrobbant a városi sportcsarnok a Hargita Fight Night harmadik kiadásán. A székely harcosok bombaformában voltak és kiütötték ellenfeleiket.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
Négy árnyi paradicsom, saját nevelésű palánták, hagyományos fajták magjaiból szaporított növények, jókora gyümölcsös és heti három piacozás Nagyváradon – így lehetne röviden összefoglalni Bódis Imre hegyközkovácsi zöldségtermesztő mindennapjait.
Orosz oligarchák és bűnözők szerezhettek hamis román személyazonosságot, hatalmas vizsgálat folyik. Bukarest mellett megint gázrobbanás történt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!