Hirdetés

A Szuperkupa-döntővel elrajtol a romániai labdarúgószezon

Coman játéka erősen kérdéses a Corvinul ellen
Fotó: Ionut Anghel/Agerpres

Lejárt a nyári szünet, csütörtökön este kezdetét veszi a 2024–2025-ös romániai labdarúgóidény. A szezonnyitó mérkőzésen az FCSB és a Vajdahunyadi Corvinul küzdenek meg a Szuperkupa elhódításáért.

Az új kiírásban a román labdarúgás első tétmérkőzése a Szuperkupa fináléja lesz, ahol az élvonalban bajnok FCSB és a másodosztályú, Román Kupa-győztes Vajdahunyadi Corvinul találkoznak egymással.

A fővárosi gárda az előző szezonban magabiztos teljesítménnyel bezsebelte a bajnoki címet a Szuperligában, a nyár folyamán pedig két felkészülési mérkőzést játszott: a holland CSV Apeldoorn ellen 8–0-ra győzött, míg a szintén holland Almere City-t 2–1-re múlta felül. Mindenképp fontos megemlíteni, hogy az idény végén nem volt a legjobb formában, a legutóbbi három bajnokiját egyaránt elbukta, ráadásul betalálnia sem sikerült egyiken sem.

Hirdetés

Hátrány lehet az FCSB számára, hogy a jelenleg is zajló Európa-bajnokságon Románia színeiben játszott Darius Olaru és Florinel Coman is, így korántsem jelenthető ki, hogy a kezdőcsapatba nevezi őket Elias Charalambous vezetőedző. A mérkőzés előtt Gigi Becali azt viszont megerősítette, hogy a piros-kék gárda a helyzethez mérten a legerősebb kezdőcsapatát küldi majd pályára és a trófea elhódítása a céljuk.

Arra viszont jó esély van, hogy bemutatkozzon új együttesében Marius Ștefănescu, aki a Sepsi OSK-tól igazolt a fővárosiakhoz.

Újabb trófeát zsebelne be a Vajdahunyadi Corvinul •  Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara Galéria

Újabb trófeát zsebelne be a Vajdahunyadi Corvinul
Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara

Az előző szezonban a Vajdahunyadi Corvinul egészen fantasztikus menetelést produkált a kupasorozatban, míg végül meg is nyerte a serleget. A másodosztályú gárda a nyáron két felkészülési mérkőzéssel hangolt a csütörtöki összecsapásra, előbb a szlovén Celje, majd a bosnyák Borac Banja Luka verte őket egyaránt 2–0-ra, egyik meccsen sem tudott betalálni a román együttes.

Rossz előjel lehet, hogy saját otthonától távol legutóbb decemberben győzött, ez még a Román Kupában sikerült, azóta viszont kilenc meccsen maradt nyeretlen.

Az FCSB és a Vajdahunyadi Corvinul korábban mindössze egyszer találkozott egymással, 2021-ben a kupában 3–3-as döntetlent játszottak, majd a piros-kékek 5–3-ra győztek hosszabbítás után.

A mérkőzés játékvezetője a marosvásárhelyi Andrei Florin lesz, a partvonalról Constantinescu Andrei és Slabu Stelian segíti majd a munkáját. A VAR-szobában Popa Cătălin foglal helyet. A két fél csütörtökön este 20 órától találkozik egymással Bukarestben, a Ghencea stadionban, a mérkőzést élőben közvetíti a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatorna.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Váratlan fordulat a 2. Ligában: nem kaphat élvonalbeli licencet az egyik felsőházi klub

Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.

Söpréssel jutott az elődöntőbe a Gyergyói HK, véget ért a Sportklub szezonja

A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.

Székelyhon

Lángba borult egy autó a nagy erejű ütközés után, egy áldozat bennégett

Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.

`
Krónika

Tragikus hirtelenséggel elhunyt az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács országos alelnöke

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.

Krónika

Irán megfenyegette Romániát az Amerikának nyújtott hadászati támogatás miatt

Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.

Főtér

És azt tudja, ki a legnépszerűbb román politikus ma? Nem, nem ő…

George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?

Ez is érdekelheti

Fordítások és meglepetések a Hargita megyei kupafordulóban

Fordulatos mérkőzések, a hajrában eldőlő párharcok és gyimesi gálameccs jellemezte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyedik fordulóját, amely után kialakult a legjobb nyolc mezőnye.

Közel féltucat VAR-vizsgálat jut egy meccsre a hazai klubsorozatokban

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) kimutatásából kiderül, hány alkalommal vették igénybe ebben a szezonban a videóbíró-rendszert (VAR), valamint hányszor változtatták meg a játékvezetők a pályán hozott döntésüket a technológia alkalmazásával.

Veretlenül menetel, belőtte magát az Elit Kupa elődöntőjébe a Sepsi OSK ificsapata

Teljesen megérdemelten nyerte meg csoportját a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK U17-es labdarúgócsapata az Elit Kupában, majd az egyenes kieséses szakaszban egygólos győzelemmel harcolta ki az elődöntőbe jutást a Kolozsvári Viitorul ellen.

Több meglepetés is volt a Hargita megyei kupasorozatban

Hat mérkőzést rendeztek hétvégén a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának 3. fordulójában, ahol a legjobb 16 közé jutás volt a tét. A játéknap több meglepetést és gólgazdag mérkőzést hozott.

Mind a négy korosztályban lesz székely csapat a kupanegyeddöntőben

Sorsdöntő mérkőzések várnak a csíki és a háromszéki ifjúsági futballcsapatokra ezen a héten. Az FK Csíkszereda három korosztályban, a Sepsi OSK pedig az U17-es mezőnyben küzd a legjobb négy közé jutásért a korosztályos kupasorozatban.

Kialakultak a párosítások a legjobb négy között a Román Kupában

Érvényesült a papírforma a labdarúgó Román Kupa utolsó negyeddöntős párharcában, a Bukaresti Dinamo jutott be a legjobb négy közé.

Búcsút intett a Román Kupának a Kolozsvári CFR (videóval)

Biztosan nem lesz címvédés a labdarúgó Román Kupa idei szezonjában, miután a Kolozsvári CFR hosszabbításban alulmaradt az Universitatea Craiova otthonában és búcsúzott a sorozattól.

Felemás eredményeket értek el a székelyföldi ifjúsági csapatok a kupában

A téli szünetet követően folytatódtak az Ifjúsági és Elit Kupa küzdelmei, a csoportkör negyedik fordulójában az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK U15-ös, U16-os, U17-es és U18-as csapatai is pályára léptek.

Craiova–CFR rangadó a kupában – itt a negyeddöntők menetrendje

Elkészült a labdarúgó Román Kupa egyenes kieséses szakaszának menetrendje: a csoportkör lejártával immár nyolc csapat maradt versenyben a trófeáért, a negyeddöntők pedig március elején rajtolnak.

Kialakultak a negyeddöntős párosítások a Román Kupában

Befejeződött a csoportkör, megismertük a továbbjutó csapatokat, valamint kialakultak a negyeddöntős párosítások a labdarúgó Román Kupában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!