A szünetig kitömték a vendégek hálóját a nyárádtőiek

Horváth Bálint Ottó 2022. november 12., 17:51 utolsó módosítás: 2022. november 12., 17:52

A Gyulafehérvári Unireát fogadta szombaton Nyárádtő a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 12. fordulójában, a mérkőzés előtt két pont volt a különbség a két csapat között.

Megerősítették a második helyüket a tabellán. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A második helyezett nyárádtőiek és az ötödik gyulafehérváriak közötti találkozó első félidejében a hazai csapat négyszer talált be, ezzel nagyban eldöntötte a három pont sorsát.

A gólgyártást Astafei kezdte meg a 22. percben, kevéssel ezután a csapatkapitány Istrate értékesített egy tizenegyest. A szünethez közeledve Robert Ganea háromgólosra növelte az előnyt, majd Astafei duplázott. A vendégek még a szünet előtt szépítettek, majd kevéssel a térfélcsere után újra betaláltak, így még reménykedhettek.

Negyedórával a vége előtt Astafei mesterhármast szerezhetett volna, de kihagyta a büntetőt, ezután pedig a gyulafehérvári együttes emberhátrányba került. Ennek ellenére a hosszabbításban belőtte ugyan a harmadik gólját, de az egyenlítésre nem volt ideje.

Győzelmével Nyárádtő megerősítette a második helyét, kihasználva, hogy megyei vetélytársa, a Szászrégeni Avântul 0–0-s döntetlent játszott a másik gyulafehérvári együttes, a CSU vendégeként, míg a Kudzsiri Metalurgistul 4–0-ra kikapott az éllovas Vajdahunyadi Corvinul otthonában.