A szünetig aludt a Sepsi OSK, a listavezető kihasználta

Józsa Csongor 2023. február 28., 22:40 utolsó módosítás: 2023. február 28., 23:02

Az első játékrészben harmatgyenge focit mutatott a sepsiszentgyörgyi csapat. Ezt két góllal büntette a Konstancai Farul, könnyedén zsebelte be a pontokat.

Valósággal lefutotta a Farul a Sepsi OSK-t. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Kedden este a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 28. fordulójában a Konstancai Farul otthonában lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK.

A találkozót megelőzően az FCU Craiova gólnélküli döntetlent játszott a Chindia vendégeként, így Cristiano Bergodi csapata egy győzelemmel bebiztosíthatta volna a rájátszás felsőházának tagságát. Hagi együttese az első hely megerősítéséért szállt harcba.

Már az elején nyomás alá helyezte Began kapuját a Farul, a háromszékiek állták a sarat, jól védekeztek, az első negyedórában, nem is jutott lövésig az ellenlábasa.

A 22. percig bírta a Sepsi-védelem, ekkor egy beívelésnél Băluță maradt szabadon az ötös sarkánál, nem kegyelmezett (1–0).

Az előny tudatában sem állt le a házigazda, Began bravúrja, illetve a Munteanu kihagyott ziccere kellett, hogy ne nőjön a különbség.

Még a pihenő előtt, az első félidő hosszabbításában 2–0 lett, a 17 éves Mazilu szépen tekert a jobb alsóba.

Hármas cserével próbálta felrázni csapatát Bergodi. Valamelyest sikerült is ez a trénernek, az 50. percben egy szögletet követően Rondon csúsztatott fejjel mellé – ez volt a sepsiszentgyörgyiek első helyzete a meccsen. Aztán Aganovic indította Safrankót, az utolsó pillanatban tisztázott egy védő.

Nyíltabb lett a játék, a konstancaiak gólt lőttek, de ezt a VAR-rendszer érvénytelenítette leshelyzet miatt. Alibec kétszer került a kapussal szemben, mindkettőt elpuskázta.

Összességében nagy volt a tudásbeli különbség a két gárda között, teljesen megérdemelten szerezte meg a pontokat a Farul.