A szünetben csak eggyel vezettek, aztán hetet vágtak

Horváth Bálint Ottó 2022. október 17., 11:06 utolsó módosítás: 2022. október 17., 11:21

Kiütéses győzelemmel őrizte meg első helyét a Radnóti SK a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjában.

Továbbra is vezetik a bajnokságot a radnótiak. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

A 7. fordulóban a radnóti csapat hazai pályán Szováta ellen játszott. A találkozó első félidejében még szoros volt az eredmény, a házigazda 2–1-re vezetett. A szünet után azonban egymás után rúgták a gólokat, és meg sem álltak kilencig, a vendégek részéről pedig már nem érkezett válasz.

Ezzel szemben a gyengébb gólkülönbségével második helyen álló Marosvásárhelyi ASA megküzdött a három pontért, 2–1-re nyerte meg a Segesvár elleni idegenbeli mérkőzését.

A játéknap meglepetését a Nyárádszereda szolgáltatta, amely 3–2-re győzni tudott a harmadik helyezett Marosvásárhelyi Academica Transilvania vendégeként, így felzárkózott a középmezőnybe.

4. Liga, klasszikus csoport, 6. forduló: Magyaró–Kerelőszentpál 5–2, Mezőpagocsa–Hadrév 3–2, Karácsonyfalva–Harasztkerék 2–2, Mezőgerebenes–Mezőzáh 4–1, Gernyeszeg–Alsóidecs 2–2, Gerendkeresztúr–Mezőceked 0–3. Az élmezőny: 1. Görgénysóakna 15, 2. Mezőpagocsa 15, 3. Mezőgerebenes 13, 4. Magyaró 13, 5. Karácsonyfalva 13.

6. Liga, 5. forduló: Cintos–Somosd 1–6, Jedd–Nyárádmagyarós 3–1, Magyarsáros–Csittszentiván 2–1, Egrestő–Nyárádgálfalva 7–2, Sáromberke–Harangláb 1–1. Az élmezőny: 1. Magyarsáros 12, 2. Egrestő 10, 3. Somosd 9, 4. Csittszentiván 9, 5. Cintos 9.