Csütörtökön este saját közönsége, majdnem telt ház előtt lépett pályára Sepsi OSK a labdarúgó Konferencia Liga harmadik selejtezőkörének odavágóján. A Cristiano Bergodi által irányított együttes a remek formában levő, svéd Djurgardenst látta vendégül a Sepsi Arénában.
Az 5. percben egy szabadrúgás beívelését Rondon közelről csúsztatta meg fejjel, a hálóőrnek védenie kellett a kapura tartó labdát. Többnyire a mezőnyben csordogált a játék a folytatásban, azért pár apróbb helyzetet összehoztak a felek.
A 23. minutumban közel voltak a svédek, hogy megszerezzék a vezetést, szépen kijátszott támadást követően Edvardsen került szembe Niczullyal, utóbbi jól zárta a szöget, bravúrral védett. Három percre rá Rondon kezére pattant a játékszer – mindez a büntetőterületen belül –, a megítélt tizenegyest ezúttal a skandinávok támadója nem hibázta el, a jobb kapufát is érintve a labda a hálóban pihent meg (0–1).
A vendégek továbbra is élénkebbek voltak, a 31. percben kettőre növelték előnyüket, teljesen beragadt a Sepsi védelme, Asoro senkitől sem zavartatva, tízről a léc alá lőtte (0–2).
Az első felvonásban sokkal jobb volt a Djurgardens, nem csak azért, mert két találatot jegyzett, hanem mert sokkal többet adogatott mezőnyben, irányított, érződött, hogy a svéd bajnokság előrébb tart, ezen pontvadászatot tizenhat fordulót követően jelenleg vezetik is.
Valamivel energikusabban indította a második félidőt a háromszéki gárda. Băbuț a tizenhatról elsietett egy lövést, túloldalt Asoro nem, húszról pontosan lőtt a bal alsóba. Az 53. percben 0–3 állt az eredményjelzőn.
Matei távoli lökete a kapufáról kifelé pattant, Golofca próbálkozását a kapus hárította. Nem adta fel egy pillanatig sem a sepsiszentgyörgyi együttes, ment előre, de valahogy a szerencse is elpártolt ezúttal tőlük.
A 78. percben Tudoriét húzták le a büntetőterületen belük, a sértett állt a labda mögé, védhetetlenül a bal felsőbe lőtte (1–3).
A végjátékban a svéd gárda volt közelebb a gólszerzéshez, Niczuly két ízben is remekelt.
Összességében megérdemelt a Djurgardens diadala, ezzel pedig nagy lépést tett, hogy búcsúztassa a Sepsi OSK-t az európai kupaporondról. Kisebb csoda kellene a piros-fehérek továbbjutásához. A visszavágót egy hét múlva rendezik.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!