„A Golimpiákosz képviseli majd Hargita megyét a június végén rajtoló országos szakaszon” – mondta el megkeresésünkre Tamás Zoltán, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) elnöke.
A Román Kupa első körét a tervek szerint július 28-án rendezik, ekkor lép pályára majd az udvarhelyi gárda, valószínűsíthető, hogy egy harmadosztályban szereplő klubot kap majd ellenfélként.
Az idén nem rendeztek bajnokságot Hargita megyében, hiszen csupán a Golimpiákosz és a Maroshévízi Mureșul jelentkezett, így a két csapat párosmeccset játszott, amit összesítésben előbbi nyert.
A HMLE közleménye ugyanakkor kiemeli, hogy a 2021–2022-es megyei és körzeti bajnokságokra való benevezés határideje július 31-e.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!