A székelyföldi sportbarátok (és nem csak) a koronavírus-járvány idején rendhagyó módon támogathatják a csíkszeredai és a sepsiszentgyörgyi megyei kórház sürgősségi osztályainak munkaközösségeit.
„A csíkszeredai Lokálpatrióták, a sepsiszentgyörgyi Székely Légió foci és kosárlabda szurkolói, valamint a Transylvanian Fanatics közösen veszi fel a harcot a láthatatlan ellenséggel, együtt mutatva fel erejüket. A rendkívüli helyzetek rendkívüli megoldásokat kérnek, így megszervezzük Az Első Székelyföldi Képzeletbeli Karitatív mérkőzést, április 9-én a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda között” – áll a karitatív kezdeményezés felhívásában.
A fiktív mérkőzés helyszíne az épülő sepsiszentgyörgyi stadion lesz, a belépők száma pedig korlátlan.
A szervezők arra kérik az adományozókat, a megjegyzés rovatban a „jegyár/bilete” kulcsszavakat tüntessék fel. Jegyeket egészen a mérkőzés napjáig lehet vásárolni, igénylés esetén virtuális belépőket is kiállítanak.
„A támogatói jegyek értékével szolidaritásunkat és támogatásunkat szeretnénk kifejezni a csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház, valamint a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház munkaközösségeinek fáradhatatlan munkájukért. A begyűlt pénzösszeget nekik ajánljuk fel” – olvasható a közleményben.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!