A svéd bajnok lehet a Kolozsvári CFR ellenfele az Európa Ligában

Székelyhon 2020. szeptember 01., 15:02 utolsó módosítás: 2020. szeptember 01., 15:13

Kedden az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) megtartotta az Európa Liga harmadik selejtezőkörének, illetve a Bajnokok Ligája rájátszásának sorsolását. A versenyben lévő három román és két magyar együttes újabb ellenfeleket kapott.

Fotó: ©UEFA

A Bajnokok Ligája második selejtezőköréből a múlt héten kiesett román bajnok Kolozsvári CFR ezúttal az Európa Ligában ismerte meg ellenfelét, a harmadik fordulóban

a gibraltári Europa FC és a svéd Djugarden párharc továbbjutójával idegenben kell megmérkőznie.

Az esélyesebb svéd bajnok a BL első selejtezőkörében a Ferencvárossal játszott, Budapesten 2–0-s vereséget szenvedett.

Amennyiben az FCSB túljut a szerbiai Topolyai SC csapatán, a harmadik fordulóban hazai pályán a litván FK Riteriai és a cseh Slovan Liberec közötti párharc győztesével találkozik. Az FC Botoșani az észak-macedón Skendija elleni esetleges siker után ismét házigazda lehetne, de immár lehetetlen küldetés előtt állna, a bolgár Lokomotiv Plovdivval, vagy az angol, tavalyi BL-döntős Tottenhammel játszhat.

A Mol Fehérvár harmadik fordulóbeli lehetséges ellenfele a svájci Servette FC és a francia Reims közül kerül ki, míg a Budapest Honvéd a horvát Lokomotiva Zágrábbal mérkőzhet meg. A magyar csapatoknak azonban előbb le kellene győzniük a máltai Hibernianszt, illetve a svéd Malmőt.

A harmadik fordulóban az egymeccses párharcokat szeptember 24-én rendezik meg.

Ferencváros: azeri vagy norvég ellenfél a BL-főtábláért

A Bajnokok Ligájában a Ferencváros továbbjutás esetén az azeri Karabach vagy a norvég Molde ellen játszhat a selejtező rájátszásában. A magyar bajnok a harmadik körben a horvát Dinamo Zágrábbal találkozik Budapesten, és amennyiben nyerni tud, idegenben kezdheti a párharcot a playoffban.

A BL-selejtező rájátszásában már két mérkőzésen dől el a továbbjutás.

Az első találkozókat szeptember 22-én és 23-án, a visszavágókat 29-én és 30-án játsszák. A győztesek a BL, a vesztesek az Európa Liga csoportkörébe kerülnek.