A Bajnokok Ligája második selejtezőköréből a múlt héten kiesett román bajnok Kolozsvári CFR ezúttal az Európa Ligában ismerte meg ellenfelét, a harmadik fordulóban
a gibraltári Europa FC és a svéd Djugarden párharc továbbjutójával idegenben kell megmérkőznie.
Az esélyesebb svéd bajnok a BL első selejtezőkörében a Ferencvárossal játszott, Budapesten 2–0-s vereséget szenvedett.
Amennyiben az FCSB túljut a szerbiai Topolyai SC csapatán, a harmadik fordulóban hazai pályán a litván FK Riteriai és a cseh Slovan Liberec közötti párharc győztesével találkozik. Az FC Botoșani az észak-macedón Skendija elleni esetleges siker után ismét házigazda lehetne, de immár lehetetlen küldetés előtt állna, a bolgár Lokomotiv Plovdivval, vagy az angol, tavalyi BL-döntős Tottenhammel játszhat.
A Mol Fehérvár harmadik fordulóbeli lehetséges ellenfele a svájci Servette FC és a francia Reims közül kerül ki, míg a Budapest Honvéd a horvát Lokomotiva Zágrábbal mérkőzhet meg. A magyar csapatoknak azonban előbb le kellene győzniük a máltai Hibernianszt, illetve a svéd Malmőt.
A harmadik fordulóban az egymeccses párharcokat szeptember 24-én rendezik meg.
A Bajnokok Ligájában a Ferencváros továbbjutás esetén az azeri Karabach vagy a norvég Molde ellen játszhat a selejtező rájátszásában. A magyar bajnok a harmadik körben a horvát Dinamo Zágrábbal találkozik Budapesten, és amennyiben nyerni tud, idegenben kezdheti a párharcot a playoffban.
A BL-selejtező rájátszásában már két mérkőzésen dől el a továbbjutás.
Az első találkozókat szeptember 22-én és 23-án, a visszavágókat 29-én és 30-án játsszák. A győztesek a BL, a vesztesek az Európa Liga csoportkörébe kerülnek.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Január elsejétől 25 lejes adót kell fizetni az EU-n kívülről – például a Temu, Shein, Trendyol webáruházakból – érkező, 150 eurónál alacsonyabb értékű csomagok után, miután az alkotmánybíróság szerdán nem adott helyt az AUR alkotmányossági kifogásainak.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!