A szakember nyilatkozata alapján a minisztériumhoz benyújtott javaslatban azt kérvényezi, hogy a stadionok befogadóképességének 30 százalékát használhassák ki a csapatok szurkolói.
„A hatóságok egyszerűen megfeledkeztek a stadionokról és a szurkolókról. Az éttermek, színházak és mozik már kinyitottak, most az iskolákat is megnyitják, ezek pedig mind zárt térben működnek. Így miért ne nyithatnák meg a stadionokat is? – tette fel a kérdést Justin Ștefan, aki szerint az arénákban pontosan meg tudnák határozni azt, hogy hányan vesznek részt a mérkőzéseken.
A liga főtitkára a különböző szurkolói szervezetekhez is felhívást intézett, és szeretné, ha támogatnák ezt a kezdeményezést.
– nyilatkozta Justin Ștefan az Agerpres hírügynökségnek.
Mint megjegyezte, az LPF az egyetlen versenyszervező a romániai sportban, amely kizárólag magán forrásokból finanszírozza magát, és érdemel legalább egy magyarázatot arra, hogy miért korlátozzák a szurkolók belépését a stadionokba, ezek ugyanis semmilyen indok nélkül vannak zárva.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!