A Slavia focizott, a Kolozsvári CFR rúgta a gólt

Józsa Csongor 2022. október 07., 00:08 utolsó módosítás: 2022. október 07., 00:22

Fontos diadalt aratott idegenben a kolozsvári focicsapat. Az így szerzett három ponttal teljesen nyílttá tette a harcot a csoportban a továbbjutásért.

Uralta a játékot a házigazda, a pontokat ellenfele elvitte Fotó: Facebook/SKSlaviaPrahaFotbal

Csütörtökön este a Kolozsvári CFR idegenben, a Slavia Prága otthonában lépett pályára a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének harmadik játéknapján. A kincses város gárdája az első győzelméért hajtott a cseheknél.

Sokkal jobban játszott a házigazda az első játékrészben, kétszer a kapufát is telibe találta, illetve még jó pár lehetőséget összehozott. Képtelen volt a gólszerzésre.

A pihenő előtt – a játék képével ellentétben – a semmiből vette be a kaput Dan Petrescu együttese. A 45. percben Roger lőtte be a bal szélről, Janga pedig hatról bombázott a hálóba.

A második félidőben már sokkal könnyebben elért az erdélyiek kapujáig a Slavia, ezúttal is sok helyzetet kidolgoztak, a befejezésekkel most is adódtak problémáik. Scuffet is remek napot fogott ki, magabiztosan hárított minden egyes lövést.

Kihúzta a legvégéig, nyert a Kolozsvári CFR, ezzel pedig teljesen nyílt a harc ebben a kvartettben: a G csoport minden tagjának négy pontja van.