Csütörtökön este a Kolozsvári CFR idegenben, a Slavia Prága otthonában lépett pályára a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének harmadik játéknapján. A kincses város gárdája az első győzelméért hajtott a cseheknél.
Sokkal jobban játszott a házigazda az első játékrészben, kétszer a kapufát is telibe találta, illetve még jó pár lehetőséget összehozott. Képtelen volt a gólszerzésre.
A pihenő előtt – a játék képével ellentétben – a semmiből vette be a kaput Dan Petrescu együttese. A 45. percben Roger lőtte be a bal szélről, Janga pedig hatról bombázott a hálóba.
A második félidőben már sokkal könnyebben elért az erdélyiek kapujáig a Slavia, ezúttal is sok helyzetet kidolgoztak, a befejezésekkel most is adódtak problémáik. Scuffet is remek napot fogott ki, magabiztosan hárított minden egyes lövést.
Kihúzta a legvégéig, nyert a Kolozsvári CFR, ezzel pedig teljesen nyílt a harc ebben a kvartettben: a G csoport minden tagjának négy pontja van.
Labdarúgó Konferencia Liga, G csoport, 3. forduló:
Slavia Prága–Kolozsvári CFR 0–1 (0–1).
Eden Aréna, vezette: Fabio Maresca (olasz).
Gólszerző: Rangelo Janga (45.).
| 2022. 10. 06. 19:45 | Sivasspor Sivasspor | FC Ballkani FC Ballkani | 3-4 |
| 2022. 10. 06. 22:00 | Slavia Praha Slavia Praha | Kolozsvári CFR CFR | 0-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Ballkani FC Ballkani | 3 | 1 | 1 | 1 | 7-7 | 4 |
2 | Sivasspor Sivasspor | 3 | 1 | 1 | 1 | 5-5 | 4 |
3 | Slavia Praha Slavia Praha | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-4 | 4 |
4 | Kolozsvári CFR CFR | 3 | 1 | 1 | 1 | 2-2 | 4 |
Mindenképpen nyerni kellett volna Észtország ellen ahhoz, hogy esély maradjon a Kínában zajló divízió I/B-s hokivébé megnyerésére. Ez a vasárnap reggeli meccs utolsó perceiig elérhető cél volt, de a végén az észtek voltak nagyon boldogok – ők jutnak fel.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!