A sírból hozták vissza a meccset a magyarok, tovább tart a veretlenségi sorozat

Sebestyén Ervin 2023. október 17., 23:51 utolsó módosítás: 2023. október 17., 23:55

A magyar labdarúgó-válogatott kedd este Litvánia ellen játszott Európa-bajnoki selejtezőt, Marco Rossi legénysége kétgólos hátránnyal vonult szünetre, ám végül egy pontot sikerült elhozniuk Kaunas városából és megőrizték veretlenségüket.

Felállt a kétgólos hátrányból a magyar válogatott, továbbra is veretlenek a csoportjukban Fotó: MTI/Illyés Tibor

Visszafogottan indította a találkozót mindkét fél, nagy meglepetésre a 20. percben hazaiak szereztek vezetést, miután Fedor Cernych remekül tört be a védelembe, majd hibátlanul lőtte ki a bal alsót (1–0). Nem sokkal később megduplázhatták volna előnyüket, majd a 30. minutumban Szoboszlai veszélyeztette a litván kaput, viszont mindkét esetben helyén volt mindkét hálóőr.

A magyar válogatott igyekezett minél előbb kiegyenlíteni, ezzel szemben Pijus Sirvys fejese után már kettőre nőtt Sallaiék hátránya (2–0). Közvetlenül a szünet előtt Varga Barnabás került helyzetbe, viszont az ő próbálkozását is védte Emilijus Zubas.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A fordulást követően rögtön jött a harmadik litván gól, amit végül a játékvezető a videóbíró segítségével lesnek ítélt meg. A következő periódusban a vendégek pillanatai következtek, nagy nyomást helyeztek a hazaiak védelmére, aminek meg is lett az eredménye: Szoboszlai Dominik büntetőből tudott szépíteni (2–1).

A hajrában egy beadást követően Varga Barnabás fejelt a litvánok kapujába, ezzel kiegyenlítve az állást (2–2). A Ferencváros támadója már négy gólnál jár a sorozatban, ráadásul zsinórban a negyedik találkozón talált be.

A magyarok az utolsó percekben mindent megtettek a fordítás érdekében, viszont újabb találat nem született, maradt a 2–2-es végeredmény. Marco Rossi fiai így továbbra is veretlenül vezetik a G csoportot, ám még hivatalosan nem jutottak ki az Európa-bajnokságra, legközelebb Bulgáriában lépnek pályára november 16-án.

Labdarúgó Európa-bajnokság selejtező, G csoport, 8. forduló:
Litvánia–Magyarország 2–2 (2–0),
gólszerzők: Cernych (20.), Sirvys (36.), illetve Szoboszlai (67. – büntetőből), Varga (82.).

Litvánia: Zubas – Lasickas, Girdvainis, Lekiatas, Sirvys (Beneta, 76.) – Utkus (Kazukolovas, 64.), Vorobjovas – Slivka (Novikovas, 90.), Gineitis, Cernych (El. Jankauskas, 65.) – G. Paulauskas. Szövetségi kapitány: Edgaras Jankauskas.
Magyarország: Dibusz – Fiola, Szalai Attila, Lang – Nego (Csoboth, 62.), Nagy Ádám, Szoboszlai, Kerkez (Nagy Zsolt, a szünetben) – Sallai (Bolla, 90+2.), Gazdag (Styles, a szünetben) – Varga Barnabás (Ádám Martin, 90+2.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.