A székelyföldi csapat nagyon hamar, már a 6. percben betalált, amikor a vendég védők és a kapus hibáját kihasználva a nemrég érkezett holland támadó, Michael Breij közelről fejelt a hálóba.
Az előző szezonban az élvonalban nyolcadik helyen végzett, ám az európai kupaindulást kiharcoló osztrák gárda válasza azonban nem váratott sokat magára, alig hat perccel később kiegyenlítettek.
Ezután szorosan alakult a játék, újabb gólt viszont a bécsi együttes tudott szerezni, amely a szünethez közeledve a javára fordította az állást.
Ráadásul, mindössze öt perc telt el a második félidőből, az Austria újra átjátszotta a háromszékiek védelmét és kettőre növelte az előnyét. Ezután többet próbálkozott a Sepsi OSK, de a végéig nem vezettek eredményre a támadások, így 3–1-re maradtak alul.
A sepsiszentgyörgyi csapatnak ez volt a második barátságos találkozója Ausztriában, miután a múlt héten 4–4-es döntetlent játszott a Ferencváros ellen.
Bernd Storck vezetőedző csapata korábban hazai környezetben is letudott egy edzőmeccset, 1–1-re végzett az élvonalban újonc Unirea Sloboziával.
A Sepsi OSK péntekig marad a külföldi edzőtáborban, majd a saját sportbázisán folytatja a felkészülést a szezonkezdetre, a Szuperliga nyitófordulójában jövő szombaton 17 órától a Jászvásári Polit fogadja.
Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.
Székelyföldi sportoló, Xántus Bíborka szerezte Románia első érmét a Téli Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF, FOTE). Az 1993-ban dobogós biatlonista közel két évtizede az Egyesült Államokban, az 1960. évi téli olimpiai játékok helyszínén él.
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.
Hat házkutatást tartott a rendőrség Máramaros és Szatmár megyében egy szexuális bűncselekmények gyanúja miatt indult ügyben; a nyomozás három személyt érint, köztük egy pedagógust.
Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!