A sepsiszentgyörgyi csapat múlt pénteken minden kétséget kizáróan 4–1-es kategorikus győzelmet aratott a tengerpartiak otthonában a felsőházi rájátszás 8. fordulójában, és sikerével előrelépett a tabella ötödik helyére.
A Sepsi OSK kiváló teljesítményét követően a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) az együttes négy játékosát, a mesterhármast szerzett Pavol Safrankót, a két gólpasszt kiosztott Marius Ştefănescut, a védelemben hibátlanul játszó Andres Dumitrescut és Denis Ciobotariut, illetve a keretproblémák ellenére a mérkőzést remekül előkészítő Bernd Storck vezetőedzőt is beválasztotta a forduló legjobbjai közé.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Első hazai mérkőzését játssza a hétvégén az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a Szuperliga 2026–2027-es idényében. A második fordulóban a csíkiak az FCSB-t, a sepsiszentgyörgyiek a Kolozsvári U-t fogadják, a vasárnapi találkozók egy órával korábban kezdődnek.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Románia legfőbb sikere a lakossági életszínvonal drasztikus emelkedése és a fogyasztásbővülés az európai uniós csatlakozás óta eltelt csaknem két évtizedben, azonban az ország továbbra is a régió leggyengébb láncszeme sok mutató terén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!