Hirdetés

Konferencia Liga: a Sepsi OSK horvát vagy svéd csapattal játszhat, a CFR fehérorosz ellenfelet kapott

Előbb felül kell múlják vetélytársukat a második fordulóban
Fotó: Pinti Attila

2022. július 18., 15:56

Hétfőn délután kisorsolták a labdarúgó Konferencia Liga harmadik selejtezőkörének párosításait. Négy romániai és három magyarországi együttes mellé húztak ellenfelet.

2022. július 18., 15:56

Először a bajnokcsapatok ágán a BL első selejtezőköréből a Pjunik Jereván elleni párharcot elveszítő Kolozsvári CFR kapott ellenfelet. Amennyiben a román bajnok a Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában túljut az andorrai Inter Club d'Escaldes csapatán,

a harmadik körben a fehérorosz bajnokságban aranyérmes Sahtar Szoligorszk együttesével találkozik, és idegenben kezdheti a párharcot.

Nem kellett sokat várni, hogy a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK is megismerje lehetséges ellenfelét. Ha sikerül búcsúztatnia a szlovén Olimpija Ljubljanát,

a horvát Rijeka és a svéd Djugardens közötti második fordulós párharc győztesével játszik, és ismét házigazda lenne az első mérkőzésen.

A másik két romániai csapat közül a harmadik körben az FCSB összekerülhet a szlovákiai Dunaszerdahelyi FC DAC együttesével, ehhez a fővárosiaknak előbb ki kell ejteniük a grúz Saburtalót, a felvidékieknek pedig az izlandi Vikingurt. Az Universitatea Craiova az ukrán Zorja Luhanszk csapatával mérkőzhet meg, ha legyőzi az albán Vllazniát.

Hirdetés

A magyarországi klubok közül a Puskás Akadémia a horvát Hajduk Splittel találkozhat majd a harmadik fordulóban, ha továbbjut a második körből a portugál Vitória Guimaraes ellen. A Kisvárda a kazah Kajrat Almati legyőzése esetén a norvég Molde és a svéd Elfsborg, míg a Fehérvár az azeri Gabalával szembeni továbbjutás esetén a moldovai Petrocub és az albán Laci párharcának győztesével játszhat.

A második forduló mérkőzéseit július 21-én és 28-án, míg a harmadik forduló párharcait augusztus 4-én és 11-én rendezik.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Váratlan történelmi igazolás: magyar játékost szerződtet a Steaua

Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.

Brazil varázslattal legyűrte az aradiakat az FK Csíkszereda (videóval)

A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.

Székelyhon

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Kontra György, az M1 híradósa

45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.

`
Krónika

Porlad a beton, hámlik a burkolat az újépítésű hídon, de az önkormányzat szerint ez „természetes”

Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.

Krónika

Napokkal az omlás előtt érkeztek a felkiáltójelek: hogyan semmisült meg a szilágycsehi református templom tornya?

Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.

Főtér

Szégyen, hogy a kapusok szeszélyétől függ, ki és mikor látogathatja Mátyás király szülőházát

Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.

Ez is érdekelheti

Aggodalom Mircea Lucescu egészségügyi állapota miatt, a szövetség készenléti tervvel is számol

Fokozódó nyugtalanság övezi Mircea Lucescu egészségügyi állapotát a családján belül és a Román Labdarúgó-szövetségnél is. A 80 éves szövetségi kapitányt egy fővárosi kórházban kezelik, helyzetét orvosi források súlyosnak és aggasztónak írják le.

Jól ismeri ellenfelét az Európa-liga rájátszásában a Ferencváros

A bolgár Ludogoreccel játszik a nyolcaddöntőbe jutásért a magyar bajnok Ferencváros a labdarúgó Európa-liga rájátszásában.

A legrosszabbkor bukta el veretlenségét az FTC, az FCSB számára véget ért az Európa-liga

Az Európa-liga főtáblájának zárófordulójában az FCSB és a Ferencváros sorsa is eldőlt: a bukarestiek hiába harcoltak ki döntetlent a Fenerbahce ellen, míg a magyar regnáló bajnok a legrosszabb pillanatban szenvedett vereséget.

Amire nincsenek szavak: szurkolói tragédiák a lelátón és azonkívül

Az egész országot megrázta a hír, miszerint hét görög, PAOK-szurkoló közlekedési balesetben elhunyt Temes megyében. A futballtörténelem nem mentes a tragédiáktól, a balesetek mellett a stadionkatasztrófák is szedik az áldozatokat.

Marius Corbu a Ferencváros játékosa – hivatalos

A Ferencváros hétfőn késő délután a hivatalos honlapján bejelentette, hogy szerződtette a magyar-román kettős állampolgársággal rendelkező Marius Corbut.

Chivu csapatának meccsén bíráskodik Kovács István a BL-ben

Újabb megbízatást kapott Kovács István a labdarúgó Bajnokok Ligája főtábláján, az utolsó fordulóban a Borussia Dortmund és az Inter párharcát vezeti.

A Ferencvároshoz igazolhat Marius Corbu

Sajtóértesülések szerint megszületett az egyezség a ciprusi APOEL és a Ferencváros között, így Marius Corbu a magyar bajnoknál folytathatja, amely hamarosan hivatalosan is bejelenti a leigazolását.

Hazai közönség előtt játszanak barátságos meccseket tavasszal a magyarok

A magyar labdarúgó-válogatott Szlovéniával és Görögországgal játszik barátságos mérkőzést márciusban.

Őrzi veretlenségét az FTC, simán kikapott Zágrábban az FCSB

Hét forduló elteltével továbbra is veretlen a Ferencvárosi TC a labdarúgó Európa-liga főtábláján, míg az FCSB nem tudta borítani a papírformát, és vereséget szenvedett a Dinamo Zagreb otthonában.

Az isztambuli katlanban fújja a sípot Kovács István

Újabb érdekfeszítő párharcra delegálták a nagykárolyi játékvezetőt a labdarúgó Bajnokok Ligája főtábláján.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!