Az elején csak passzolgattak a csapatok, az első támadást a KSE jegyezte a 7. percben, ennek eredményeként szögletrúgáshoz jutottak a kék-fehérek, ám Dobos beadása túl magasnak bizonyult. A folytatásban a házigazdák támadtak többet, de nem sikerült Gedő kapuját veszélyeztetni.
Nagyon ellaposodott a játék, az együttesek elképzelés nélkül rohangáltak a két tizenhatos között.
A játék képét tükröző 0–0-ás eredménynél pihenőre vonultak.
A második félidőben sem nagyon változott a mérkőzés képe, helyzetszegény volt a meccs. A 64. perc az első kapura lövés meghozta a mérkőzés első, egyben egyetlen gólját: egy szögletrúgást követően Kocsis talált be (0–1).
A találatot követően a KSE előre lendült, a 73. percben Burlacu tört be a vendégek 16-osába, a felpattanó labda pár másodpercig két szentgyörgyi védő közé szorult, a hazaiak 11-est kértek, ám a játék ment tovább. A 77. percben Albu látványos fejese ment mellé, majd a 80. percben Nechita fejese sem találta el Rusu beadásából Gedő kapuját. Három perccel később Albu lőtt fölé, majd a 85. percben Fülöp lövése a védőről Nechita elé pattant, aki rá is rúgta, ám a kapus hárított.
Maradt a 0–1, a három pont Sepsiszentgyörgyre vándorolt.
A 2. fordulóban a KSE a CS Sporting Liești vendégeként lép pályára, a Sepsi OSK II. pedig hazai pályán fogadja a CSM Râmnicu Sărat együttesét.
Labdarúgó 3. Liga, 2. csoport, 1. forduló:
Kézdivásárhelyi SE–Sepsi OSK II. 0–1 (0–0).
Gólszerző: Kocsis (64. perc).
KSE: Butuza – Dobos, Fábián, Gergely, Cîrstian, Cranțea, Nechita, Drugă, Burlacu, Rusu, Gajdó. Cserék: Barta, Zöld, Fülöp, Neamțu, Albu, Bandi, Veres, Csiki. Edző: Negoiță Liviu.
OSK II.: Gedő – Varga, Veregut, Dobozi, Bujdosó, Ureche, Cîmpean, Cantauz, Ene, Grigore, Kocsis. Cserék: Niczuly, Folea, Păcurar, Nikula, Marin, Mihorea, Bena, Batzula, Mutu. Edző: Suciu Valentin.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!