A Sepsi OSK fiókcsapata diadalmaskodott a háromszéki párharcon

Daczó Hodor Barna 2024. augusztus 31., 22:14

Szombaton a Kézdivásárhelyi SE hazai pályán fogadta a Sepsi OSK farmcsapatát a labdarúgó 3. Liga második csoportjának első fordulójában. Küzdelmes, ám futballszegény mérkőzést vívtak, melyet végül a vendégek húztak be.

Egyetlen gól született Fotó: László Ildikó

Az elején csak passzolgattak a csapatok, az első támadást a KSE jegyezte a 7. percben, ennek eredményeként szögletrúgáshoz jutottak a kék-fehérek, ám Dobos beadása túl magasnak bizonyult. A folytatásban a házigazdák támadtak többet, de nem sikerült Gedő kapuját veszélyeztetni.

Nagyon ellaposodott a játék, az együttesek elképzelés nélkül rohangáltak a két tizenhatos között.

A játék képét tükröző 0–0-ás eredménynél pihenőre vonultak.

A második félidőben sem nagyon változott a mérkőzés képe, helyzetszegény volt a meccs. A 64. perc az első kapura lövés meghozta a mérkőzés első, egyben egyetlen gólját: egy szögletrúgást követően Kocsis talált be (0–1).

A KSE kezdője a szombati mérkőzésen •  Fotó: Rancz Lajos
A KSE kezdője a szombati mérkőzésen Fotó: Rancz Lajos

A találatot követően a KSE előre lendült, a 73. percben Burlacu tört be a vendégek 16-osába, a felpattanó labda pár másodpercig két szentgyörgyi védő közé szorult, a hazaiak 11-est kértek, ám a játék ment tovább. A 77. percben Albu látványos fejese ment mellé, majd a 80. percben Nechita fejese sem találta el Rusu beadásából Gedő kapuját. Három perccel később Albu lőtt fölé, majd a 85. percben Fülöp lövése a védőről Nechita elé pattant, aki rá is rúgta, ám a kapus hárított.

Maradt a 0–1, a három pont Sepsiszentgyörgyre vándorolt.

A 2. fordulóban a KSE a CS Sporting Liești vendégeként lép pályára, a Sepsi OSK II. pedig hazai pályán fogadja a CSM Râmnicu Sărat együttesét.