Bár még néhány elhalasztott mérkőzést pótolni kell, a 15. fordulóval lezárul a bajnokság alapszakaszának első része, de amint arról a rangsor is tanúskodik, a felsőházért vívott küzdelemben még több csapat is érdekelt. Ezek közé tartozik a Sepsi OSK, illetve a Nicolae Dică által irányított bukaresti alakulat, amely egy gyenge rajt után összekapta magát, és inkább a hazai pontvadászatra összpontosítva, lemondva ezzel esélyeiről a Konferencia Liga csoportkörében, legutóbbi három bajnoki meccsét is megnyerte.
Ezzel szemben a háromszékiek az elmúlt két játéknapon előbb hazai pályán a Konstancai Farultól, majd idegenben a Kolozsvári CFR-től vereséget szenvedtek, a kudarcokat viszont némileg feledtette a kupasorozatban aratott győzelmük a Petrolul Ploiești ellen. A bajnokságban viszont továbbra is nagy szükségük van a pontokra, amennyiben meg akarják tartani helyüket a legjobb hat között.
Célkitűzésük elérése érdekében a piros-fehérek nagy lépést tehetnek hétfőn este, amikor az az FCSB látogat Sepsiszentgyörgyre, amely 2020. júliusa óta képtelen volt felülmúlni a székelyföldi együttest. Akkor a Román Kupa döntőjében Dennis Man találatának köszönhetően a fővárosi csapat elhódította a trófeát is.
Azóta viszont még hat mérkőzést játszottak egymás ellen, amelyeken egy alkalommal a Sepsi örülhetett a győzelemnek, öt mérkőzésen pedig döntetlen született.
A hétfő esti találkozót megelőzően Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője kiemelte, a felsőházért folytatott versenyben még inkább felértékelődik az a három pont, amelyért a szembenálló feleknek meg kell majd küzdeniük egymással, ezért biztosra vehető, hogy mindkét csapat támadó szellemben fog játszani, így látványos összecsapásra lehet számítani.
„Biztos vagyok abban, hogy szép meccset fogunk játszani, ugyanis mi az a csapat vagyunk, amely szeret támadni, de az ellenfél is egy kiváló egyéniségekkel rendelkező, nyílt focit játszó alakulat. A legutóbb ellenük játszott mérkőzésen mi irányítottuk a játékot, de csak döntetlent értünk el, viszont ennek már aligha van jelentősége, azóta ugyanis más edző irányítja őket, és a játékoskeretük is részben változott.
– nyilatkozta Cristiano Bergodi.
Mivel a hétfőn este 21 órakor kezdődő Sepsi OSK–FCSB összecsapást nagy érdeklődés övezi, arra lehet számítani, hogy telt ház előtt játsszák, ezért a háromszéki klub arra kéri a szurkolókat, hogy a zökkenőmentes beléptetés érdekében időben érkezzenek meg a stadionhoz, amely másfél órával a kezdő sípszó előtt nyitja meg kapuit. A mérkőzést a Marcel Bîrsan, Vladimir Urzică, Marius Badea által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, az Orange Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatornák élőben közvetítik.
| 2022. 10. 21. 20:30 | Bukaresti Rapid Rapid | Konstancai Farul Farul | 1-1 |
| 2022. 10. 22. 17:00 | FC Voluntari Voluntari | Chindia Târgoviște Chindia | 0-3 |
| 2022. 10. 22. 21:45 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | FC Hermannstadt Hermannstadt | 1-1 |
| 2022. 10. 23. 13:30 | CS Mioveni Mioveni | FC Botoșani Botoșani | 0-0 |
| 2022. 10. 23. 18:15 | Aradi UTA UTA | Universitatea Craiova U Craiova | 1-2 |
| 2022. 10. 23. 21:00 | Kolozsvári U Kolozsvári U | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 1-2 |
| 2022. 10. 24. 18:15 | Petrolul Ploiești Petrolul | FC Argeș Pitești FC Argeș | 2-0 |
| 2022. 10. 24. 21:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | FCSB FCSB | 0-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Konstancai Farul Farul | 15 | 10 | 4 | 1 | 28-11 | 34 |
2 | Bukaresti Rapid Rapid | 15 | 9 | 2 | 4 | 17-10 | 29 |
3 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | 13 | 9 | 1 | 3 | 22-12 | 28 |
4 | Universitatea Craiova U Craiova | 14 | 7 | 3 | 4 | 18-16 | 24 |
5 | FC Hermannstadt Hermannstadt | 14 | 6 | 5 | 3 | 17-13 | 23 |
6 | FCSB FCSB | 13 | 5 | 5 | 3 | 19-18 | 20 |
7 | Petrolul Ploiești Petrolul | 15 | 6 | 2 | 7 | 14-17 | 20 |
8 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 15 | 5 | 4 | 6 | 21-13 | 19 |
9 | FC Botoșani Botoșani | 14 | 4 | 6 | 4 | 12-18 | 18 |
10 | FC Voluntari Voluntari | 15 | 4 | 5 | 6 | 12-16 | 17 |
11 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 15 | 5 | 2 | 8 | 12-20 | 17 |
12 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 15 | 4 | 4 | 7 | 15-16 | 16 |
13 | Aradi UTA UTA | 15 | 4 | 4 | 7 | 14-20 | 16 |
14 | Chindia Târgoviște Chindia | 14 | 4 | 3 | 7 | 17-19 | 15 |
15 | Kolozsvári U Kolozsvári U | 15 | 3 | 5 | 7 | 10-16 | 14 |
16 | CS Mioveni Mioveni | 15 | 1 | 5 | 9 | 9-22 | 8 |
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Akárcsak a párharc korábbi találkozóin, a mindent eldöntő hetedik mérkőzésen is kiélezett csata volt: vasárnap délután a vendég BJAHC kétgólos előnyét nem tudta megtartani, a Brassói Corona ledolgozta hátrányát és a hajrában megváltotta jegyét a fináléba.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!