A bajnokság első tizenöt fordulójában az FCSB teljesített a legjobban, amely listavezetőként tölti a téli szünetet, így nem meglepő, hogy a legjobb tizenegy labdarúgó között a legtöbben, négyen a fővárosi együttest erősítik.
A címvédő Kolozsvári CFR két játékosa, a támadójátékban meghatározó szerepet betöltő Ciprian Deac és Andrei Burcă hátvéd található az ideális csapatban,
de az Universitatea Craiova is két futballistával képviselteti magát.
Mellettük a ranglistán előkelő negyedik helyen álló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK tapasztalt középpályását,
Gabriel Vașvarit is beválasztották a legjobbak közé, akiről úgy fogalmaznak, teljesítménye kulcsfontosságú az együttes sikereiben.
A meglepetéscsapatnak számító Academica Clinceni fiatal kapusával emelkedik ki a mezőnyből, amelyben még az Astra Giurgiu egy támadója kapott helyet.
Az odavágó-sorozat legjobb edzőinek a Sepsi OSK-t irányító Leo Grozavut és a Clinceni trénerét, Ilie Poenarut választották. A háromszéki együttes 53 éves szakvezetőjéről megjegyzik, hogy
erős kerettel rendelkezik, és sikerült összetartania a csapatot,
valamint ő volt az egyetlen edző, aki az őszi szezon során az összes lehetséges cseréjét kihasználta.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!